Zobrazené období 27.03.2023 - 03.04.2023

Vinyása jóga

Obtížnost
Barbora Millerová MS

Barbora Millerová MS

ANDĚL - modrý sál

29.03.2023
06:45 - 7:45
Cena 150 Kč

Dynamická, vhodná pro začátečníky i pokročilé

     Vinyasa jóga je styl jógy, ve kterém dochází k volnému splynutí dechu a jednotlivých pozic těla. Pohyb je vedený dechem a nato v průběhu celé lekce klademe důraz. Vinyasa je hravá, každý pohyb ladně a s jemností navazuje na druhý, a to přesně v této lekci najdete.

     Začátkem lekce zklidníme mysl a zaměříme se na náš dech a jak se v danou chvíli cítíme. Zapojíme dech udžají a rozehřejeme naše tělo jemnějšími protahovacími cviky. 

Pro větší zahřátí a probuzení všech svalových skupin začínáme Pozdravy Slunci A a B a poté postupně přecházíme k praxi ásan, které vždy následují v tomto pořadí: předklon, zálon, rotace, balance, inverze/ obrácená pozice. Během lekce nabízím modifikace jak pro začátečníky, tak i pokročilý. 

     Na závěr se v naší praxi přesuneme do pozice mrtvoly a zklidníme náš dech. Čeká vás i hloubková relaxace, kdy si budete uvědomovat jednotlivé části vašeho těla. 

        

Powerjóga

Obtížnost
Veronika Vltavská

Veronika Vltavská

ANDĚL - sál 1. patro (lekci vysíláme i online)

29.03.2023
07:00 - 8:00
Cena 150 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Lekce je zaměřena na posílení, zpevnění, zpružení celého těla.

Pravidelné praktikování power jógy přináší mnoho pozitivních změn. Získáme tělo, které bude pružné, pevné, vitální a ohebné. 

Zapomeneme na vnější svět, zaměříme se na náš dech, zklidníme naši mysl, zkoncentrujeme se na svět vnitřní. Průpravnými cviky rozhýbeme naše tělo. Po nich budou následovat dynamické Pozdravy Slunci, řada Bojovníků, posilovací Ásany, obrácené pozice dle vašich možností. Na závěr našemu tělu dopřejme odpočinek a uvolnění v Šavásaně. Můžete se těšit i na voňavý olejíček, zvuk tibetských činelků, motivační kartu před vaší podložkou, společnou mantru ÓM, která je vibrací vesmíru. 

Power jóga krásně tvaruje tělo, budete mít dlouhé, štíhlé svaly, sílu, odolnou a pevnou mysl, lepší náladu, více energie, dobrý pocit, že pro sebe pravidelně děláte jen to nejlepší. Zároveň začnete pozorovat i větší klid a rovnováhu v životě. 

Namasté 🤍 

Hot jóga

Obtížnost
Nikki Šaršeová (Votrubová)

Nikki Šaršeová (Votrubová)

ANDĚL

29.03.2023
07:15 - 8:15
Cena 200 Kč

Není lepší start do nového dne, než právě lekce yogy. Probuzení těla, mysli i duše. To všechno zvládneme na této dynamické ,,hotce"! S respektem, ohledem a laskavostí k sobě samým, i k sobě navzájem. Těším se na každého z Vás! Namaste 

Ženská jóga

Obtížnost
Monika Vlachová

Monika Vlachová

ANDĚL - žlutý sál

29.03.2023
07:30 - 8:30
Cena 150 Kč

MONIKA VLACHOVÁ-ZÁSKOK

Ženská jóga 

Lekce je zaměřená výhradně na ženy a vyladění ženské energie. Začíná relaxací a pokračuje speciálními ásanami s dýcháním do reprodukčních orgánů. Celá lekce je soustředěná zejména na dech a techniky, které umožňují přesné vedení energií v těle tak, aby se postupně vyrovnala hladina hormonů a došlo k ideálnímu harmonickému vyladění v celém organizmu. Vše je propojeno jemnými ásanami, mudrami a bandhami. Součástí každé lekce ženské jógy bývá i delší závěrečná relaxace.

Je vhodné pro každou ženu bez ohledu na věk a tělesnou kondici. Pomáhá harmonizovat reprodukční orgány vyrovnáním hormonálních hladin v těle - a to jak v období dospívání, kdy může zmírnit nepříjemně bolestivou menstruaci, tak v čase plodnosti, kdy pomáhá při potížích s početím a i při menopauze, kde harmonizuje rozkolísanou hormonální hladinu a zlepšuje průběh období klimakteria. Každý cvičí dle svých možností. V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora.

Powerjóga

Obtížnost
Barbora Millerová MS

Barbora Millerová MS

ANDĚL - modrý sál

29.03.2023
08:00 - 9:00
Cena 150 Kč

Dynamická, vhodná pro začátečníky i pokročilé

     Power jóga je styl jógy, který v nás podle mého názoru probouzí sílu a pocit, že se v nás ukrývá více, než si myslíme. V pozicích setrváváme 5- 9 dechů a celkově asánová praxe je obohacena o dynamické asánové prvky. 

     Lekce je vedena v dynamickém tempu kdy začínáme úvodní relaxací, kdy si uvědomíme náš dech díky plnému jógovému dechu. Zaměříme se, aby nádech byl na stejný počet dob, jako výdech a toto tempo se budeme snažit udržet v průběhu celé praxe.

 Postupně přecházíme k asánám, které nás nabudí na nový den. Důraz je kladen na dech a správné nastavení pozic, tak aby jsme z nich načerpali co nejvíce benefitů ale zároveň posílili tělo. 

     Lekce končí v pozici mrtvoly, kdy vás provedu hloubkovou relaxací, na kterou dávám v každé lekci velký důraz

 

Jóga core.

Obtížnost
Renata Akyolová

Renata Akyolová

ANDĚL - sál 1.patro - 👦 KMDJ

29.03.2023
08:15 - 9:15
Cena 150 Kč

ZÁSKOK - RENATA AKYOLOVÁ

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

 

Hodinka na posilnenie stredu tela a hlbokého stabilizačného systému s dôrazom na pružnosť a silu svalov, rovnováhu a koordináciu pohybu. Napomáha k úprave držania tela a každodenných pohybových stereotypov. 

Prídte si po úsmev, endorfíny a vitálne telo 😊

Stále platí, moje inštrukcie sú dôležité, ale vaše telo je dôležitejšie - počúvajte ho a pokiaľ to potrebujete, oddýchnite si 🧘🏼‍♀️

Teším sa vás 💫 

 

 

 

Zdravá záda.

Obtížnost
Natalie Doubková

Natalie Doubková

ANDĚL - žlutý sál

29.03.2023
08:45 - 9:45
Cena 150 Kč

Lekce je vhodná pro každého bez ohledu na věk a fyzickou zdatnost, je zaměřená na vyrovnání dysbalancí, vzniklých sedavým způsobem života a špatnými pohybovými návyky. Cílem je v jógových ásanách protáhnout zkrácené svaly a posílit ochablé. Důraz je kladen na dech a správné provedení pozic. Lekce je vedená v pomalejším tempu s využitím cvičebních pomůcek.

Lekce není zaměřená na odstranění akutních bolestí zad!

Hot jóga

Obtížnost
Monika Vlachová

Monika Vlachová

ANDĚL

29.03.2023
09:00 - 10:00
Cena 200 Kč

Tato lekce hot jógy je lekce vedená ve svižnějším tempu, stále ale platí, že respektujeme své možnosti a jsme na sebe hodní. Lekce začínám pranajámou, kde aktivujeme svá energetická centra v těle a potom budeme cvičit klasické jógové asány s důrazem na správné provedení pozic. Závěrem se zklidníme a užijeme si prodlouženou relaxaci, která nás připraví na celý zbytek dne. 

Lekce je určena všem, komu nedělá potíže pohyb v horké místnosti a nevadí zvýšená fyzická námaha, můžete však očekávat rychlejší výsledky v podobě osvěžení ducha i zlepšení fyzické kondice. 

V případě zdravotních kontraindikací je nutno informovat lektora. Lekce není vhodná pro těhotné. 

 

 

Jemná jóga

Obtížnost
Jaroslava Chlebušová

Jaroslava Chlebušová

ANDĚL - modrý sál

29.03.2023
09:30 - 10:30
Cena 150 Kč

Jemná hormonální s prvky Kundalini jogy.

Cílem této lekce je harmonizace hormonální rovnováhy v lidském těle. Při cvičeni aktivujeme pulzaci energie v těle, která má vliv (mimojiné) na výkon vnitřních orgánů.

Benefity této jogy :

 • Probouzí a aktivuje životní energii, tím zvyšuje naší vibrační frekvenci.
 • Už po první lekci mizí stres
 • Dlouhodobě léčí generalizované úzkostné poruchy
 • Navozuje klidný spánek
 • Reguluje tělesnou hmotnost
 • Pomáhá proti depresi
 • Podporuje trávení, upravuje metabolismus
 • Podporuje žlázový – hormonální, endokrinní a reprodukční systém.
 • Aplikací tělesných zámků dochází k uvolnění energetických bloků.

Zvu vás a moc se na vás těším. Namasté❤️

Vinyása jóga

Obtížnost
Natalie Doubková

Natalie Doubková

Anděl - žlutý sál

29.03.2023
10:00 - 11:00
Cena 150 Kč

Dynamický styl jógy, kdy přecházíme plynule do ásan v rytmu dechu. Lekce je vedená ve svižnějším tempu, začíná jednoduchou pránájámou (dechové cvičení), pak následuje rozhýbání a protažení celého těla. Trochu víc se zahřejeme v sériích pozdravu slunci, posílíme mysl a tělo v rovnovážných pozicích, zklidníme se na podložce vsedě a vleže, a závěrem je krátká relaxace v šavásaně (pozice mrtvoly).

Při cvičení dodržujeme správné nastavení pozic a nabízím lehčí/těžší variantu provedení.

Lekce je určená pro pokročilejší cvičence, ale i začátečnicí jsou vítání.

Powerjóga

Obtížnost
Martina Korálová CS / EN

Martina Korálová CS / EN

ANDĚL - sál 1.patro (lekci vysíláme i online)

29.03.2023
10:15 - 11:15
Cena 150 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Dynamická, posilovací 

Lekce powerjógy jsou rozmanité. Někdy více zaměřené na jednotlivé části těla a někdy zase pracujeme se všemi svaly rovnoměrně. Lekce vychází z klasické vinjasa jógy. Začínáme vždy protažením a přes dynamickou fázi se dostáváme ke statičtějším a silovějším asánám. Ve svých lekcích dbám především na správné provedení ásán tak, aby bylo využito všech benefitů, které nabízejí a zároveň tak, abychom dodržovali principy zdravého pohybu. Powerjóga může být fyzicky náročnější a je zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Je vhodná i ke zhubnutí nebo udržení váhy a vede k psychické i fyzické relaxaci, pro všechny, kteří potřebují více pohybu a dynamičnosti.

English speaking students are welcome and will be given all the important instructions in English.

Hatha jóga

Obtížnost
eva vykopalová

eva vykopalová

ANDĚL - modrý sál

29.03.2023
10:45 - 11:45
Cena 150 Kč

Klidná, protahovací

Hatha jóga patří ke klidnějším stylům jógy.

Lekce začíná relaxací, dechovým cvičením a uvědoměním svého dechu.  Přes průpravné cviky se přejde k ásanám (pozicím), kdy se důraz klade na dech, správnost provedení a výdrž v každé ásaně na 3 až 5 nádechů. Každý cvičí dle svých možností. Je to skvělá volba pro začátečníky i zkušené jogíny.

V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora.

Již teď se na Vás moc těším, Nikol 🧘‍♂️

Mírná HOTjóga

Obtížnost
Eva Nosová CS

Eva Nosová CS

ANDĚL - červený sál

29.03.2023
11:00 - 12:00
Cena 170 Kč

Sál je mírně vyhřátý, podložky k dispozici za poplatek 20,-Kč na recepci. 

Klidná, protahovací.

Lekce hatha jogy vedená ve stylu flow. Po úvodním dechovém cvičení zvolna rozpohybujeme naše tělo, uvolníme páteř a klouby, protáhmeme všechny svaly, aktivujeme a zpevníme centrum našeho těla. Vše v rytmu klidného dechu s vědomou pozorností na možnosti a potřeby našeho těla. Lekci zakončíme zklidněním a uvolněním těla i mysli v závěrečné shavásaně. Těším se na vás!:) Eva 

Zdravá záda.

Obtížnost
Martina Korálová CS / EN

Martina Korálová CS / EN

ANDĚL - sál 1.patro

29.03.2023
11:30 - 12:30
Cena 150 Kč

Lekce vhodná pro začátečníky a všechny, kteří se chtějí naučit jednotlivé jógové pozice provádět správně podle principů zdravého pohybu. Zařazeny jsou především cviky pro posílení hlubokého stabilizačního systému pro správné držení těla a odnaučení se nesprávných návyků.

Lekce není vhodná pro osoby s diagnostikovanými nemocemi páteře, zde je nutná spolupráce s fyzioterapeutem. 

 Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Office jóga

Obtížnost
eva vykopalová

eva vykopalová

ANDĚL - žlutý sál

29.03.2023
12:00 - 12:45
Cena 120 Kč

Lekce je uzpůsobená lidem, kteří mají převažně sedavý styl života. Jedná se o modifikované cvičení inspirované jógou tak, aby bylo přínosné pro člověka 21. století. Na lekcích se neučíme žádné krkolomné pozice jako stoj na rukách a podobně. Budeme pracovat spíše na protahování a relaxaci bolavých zad a dalších často zatěžovaných částí těla. Projdeme i dechové a relaxační techniky. Ráda bych Vás naučila základní pohybové vzorce a základy a aby jste se naučily vnímat své tělo.Každý pohyb má blahodárný vliv na vitalitu svalů, učí nás lépe pracovat s dechem, protahuje, posiluje a má samozřejmě dopad i na naši psychickou stránku.

Již teď se na Vás moc těším, Nikol 

AromaJóga

Obtížnost
Jana Ricci

Jana Ricci

ANDĚL - žlutý sál

29.03.2023
12:50 - 13:50
Cena 150 Kč

Spojením jógy a účinků aromaterapie otevíráme cestu k širšímu smyslovému vnímání. Rozproudí se nám energie v celé naší bytosti a současně vlivem přírodních éterických olejů (bylin,stromů,květů) nasměrujeme jejich léčivé účinky do konkrétních center našeho těla.

Čeká nás tradiční Hatha jógová praxe, kde přes úvodní pranajámu poplujeme na vlně esencí od spodních energetických center až k těm nejvyšším. Ke konci lekce necháme tělo odpočinout v příjemné relaxaci zaměřené na vyrovnání polarit Slunce a Měsíce v nás samých. Tělo poté odchází probuzené, posílené a mysl čistá a vyrovnaná.

Moc se na vás těším,

Jana

Zdravá záda.

Obtížnost
Jana Ricci

Jana Ricci

ANDĚL - žlutý sál

29.03.2023
14:05 - 15:05
Cena 150 Kč

Tato lekce bude probíhat v mírnějším tempu, kde se na začátek rozdýchame a zvolna protáhneme a prodýchame svaly kolem páteře. Zároveň posílíme břišní i zádové svalstvo v jemných, ale účinných ásanách a zbavíme se přebytečného napětí. Na závěr necháme tělo i mysl odpočinout v příjemné relaxaci.

Lekce není vhodná pro osoby s vyhřezlou ploténkou.

Těším se na vás..

English speaking welcome!

Powerjóga

Obtížnost
Alena Přádná

Alena Přádná

ANDĚL - sál 1.patro (lekci vysíláme i online)

29.03.2023
14:15 - 15:15
Cena 150 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Dynamická, posilovací 

Lekce začíná pránajámou (dechové cvičení) a přes jemné rozpohybování se dostanete k dynamickému provedení ásan s výdržema v pozicích. Najdete zde prvky ashtanga jógy a trochu se i zapotíte, ale zároveň protáhnete a uvolníte jak tělo, tak i mysl. Je vhodná pro osoby s dobrou zdravotní kondicí, kteří již nějakou zkušenost s jógou mají.

Počas celé praxe klademe důraz na dech a vnímání našeho těla, abychom naši roztěkanou mysl udrželi v přítomném okamžiku. Na záver nás čeká příjemná krátká relaxace, kde necháme dojít účiniky naší jógové praxe.

The class is led in Czech, however, please feel free to notify me if you prefer english. I will be happy to translate the most important instructions to you 🙂

Hatha jóga

Obtížnost
Simi Markrtová

Simi Markrtová

ANDĚL - červený sál

29.03.2023
14:50 - 15:50
Cena 150 Kč

Lekce v mírně vyhřátém sále, podložky k vyzvednutí na recepci. 

V této lekci půjdeme ve stopách tzv. klasické jógy. Budeme pracovat s delšími výdržemi v pozicích, s důrazem na vnímání dechu a dráhy, kterou v těle vykonává. Na začátku se pokusíme poslat pryč veškeré myšlenky, uklidnit mysl za pomoci vlastního dechu a učit se být sami se sebou v klidu a harmonii. Následné průpravné cviky a variace pozdravů slunci nás připraví na samotné ásany (pozice). Lekce je vedena v klidnějším tempu, abychom měli prostor věnovat se jednotlivým pozicím, nechat své tělo, aby v nich našlo pohodlí a plně je pocítilo. Na závěr se odměníme příjemnou relaxací. 

Hatha jóga nám nabízí nejen pozitivní účinky na tělesné rovině, ale učí nás také budovat vnitřní klid, spokojenost a neochvějnost. Rozsvěcí vnitří světlo, které správnou péčí nemusí nikdy zhasnout :-) Těším se na Vás.  

Školáci

Olívia Káňová CS

Olívia Káňová CS

ANDĚL - modrý sál

29.03.2023
14:50 - 15:50
Cena 140 Kč

Aerojóga hravá pro žáky 2. - 5. tříd. 

Lekce je součástí úvodního kroužku, který jsme nově otevřeli pro žáky základních škol a je možno přijít i na jednotlivé lekce, abyste si mohli cvičení v hamakách vyzkoušet. 

Gravid jóga

Obtížnost
Andrea Křížová

Andrea Křížová

ANDĚL - žlutý

29.03.2023
15:20 - 16:20
Cena 170 Kč

Zdravotní

Je to spíše soubor technik, jak pracovat s tělem v těhoteství, abyste se dokázaly koncentrovat a zklidnit pocity.

Měla by vás lépe naladit na "spolupráci" se svým miminkem a naučít vás, jak cvičit, abyste zpružnily své tělo pro co nejpřirozenější porod.

Je vhodné pro těhotné ženy od druhého trimestru. V prvním trimestru cvičení nedoporučujeme, jen v případě, že je žena na sport zvyklá, a to na vlastní zodpovědnost. O jakýchkoliv komplikacích je nutné informovat lektora.

Ženská jóga

Obtížnost
Alena Přádná

Alena Přádná

ANDĚL - sál 1.patro (lekci vysíláme i online)

29.03.2023
15:30 - 16:45
Cena 190 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

V této lekci kombinuji několik speciálních technik přispívajících k vyrovnání hormonálních hladin v těle, podpoření činnosti štítné žlázy a orgánů malé pánve, vnímání pánevního dna. Lekce začíná relaxací a pokračuje jemným rozcvičením, abychom tělo navrátily do optimálního nastavení, sladily pohyby s dechem a ukotvily se v našem vnitřním prostoru. V druhé části budeme používat zejména bhastriku, pomocí níž aktivujeme a rozvádíme energii po celém těle. Závěrem Vás provedu příjemnou relaxační meditací, při níž necháme všechny procesy plynule usadit. Celá lekce je vedena v klidném tempu, důraz je kladen především na dech a jeho směřování. Doufám že se po lekci budete cítit klidné, vědomé a osvěžené. Už se na vás moc těším:) 


Více o ženské józe: pomáhá harmonizovat reprodukční orgány vyrovnáním hormonálních hladin v těle - a to jak v období dospívání, kdy může zmírnit nepříjemně bolestivou menstruaci, tak v čase plodnosti, kdy pomáhá při potížích s početím a i při menopauze, kde harmonizuje rozkolísanou hormonální hladinu a zlepšuje průběh období klimakteria. 

Zdravá záda.

Obtížnost
Simi Markrtová

Simi Markrtová

ANDĚL - modrý sál

29.03.2023
16:05 - 17:05
Cena 170 Kč

Zdravotní 

Nadmíra sezení v naší západní kultuře výražně oslabuje a zkracuje svalové skupiny v našem těle, následkem jsou pak bolesti zad. Pojďmě dnes společně procvičit oblast kosti křížové, bederní a hrudní páteře až po oblast šíje. Postupně zapojíme oslabené svaly a protáhneme zkrácené svaly podél celé páteře, možná i lehce posílíme :-) Budu se na Vás těšit!

Lekce není vhodná pro osoby s vyhřezlou ploténkou.  

Mírná HOTjóga

Obtížnost
Eva Nosová CS

Eva Nosová CS

ANDĚL - červený sál

29.03.2023
16:10 - 17:10
Cena 170 Kč

Sál je mírně vyhřátý, podložky k dispozici za poplatek 20,-Kč na recepci. 

Lekce hot jógy vedená ve svižnějším tempu. Začneme dechovým cvičením, postupně pomalu rozpohybujeme celé tělo a následně posílíme a protáhneme všechny svaly v jemném flow (sestava několika pozic v plynulém sledu). Zaměříme se na propojení dechu s pohybem a správné nastavení těla v polohách v souladu s principy zdravého pohybu. Každý vždy cvičí dle svých možností, tak aby lekce jógy byla radostí, bez stresu, zaměření na výkon nebo soutěžení. Ve svých lekcích využívám dechová cvičení a jógové ásany spolu s terapeutickými prvky a cvičením pilates. Konec každé lekce patří zasloužené relaxaci. Těším se na Vás! :) Eva

Lekce je vhodná pro všechny, kteří mají již nějakou zkušenost s jógou a nevadí jim pohyb v teplejším prostředí. Není vhodná pro osoby se závažnějším zdravotním omezením, výhřezem ploténky, těhotné bez předchozí aktivní praxe hot jógy. V případě jakéhokoli zdravotního omezení je potřeba před lekcí informovat lektora. 

Jógalates

Obtížnost
Andrea Křížová

Andrea Křížová

ANDĚL - žlutý sál

29.03.2023
16:30 - 17:30
Cena 170 Kč

Posilovací na střed těla

Ve cvičení se kombinují ásany a principy jógy s dynamičtějším cvičením pilatesu. K provedení cviků se používají často pomůcky, a důraz je kladen nejen na dech, soustředění se na pohyb a výdrž v pozicích, jak tomu bývá v józe, ale také na posílení svalů středu těla, a vědomé zatěžování a rozvíjení jednotlivých svalových partií. Zdánlivě stejný pohyb může být velmi snadný, nebo naopak velmi namáhavý, podle způsobu provedení.

Jemná jóga

Ivet Slavikova

Ivet Slavikova

ANDĚL - sál 1.patro (lekci vysíláme i online)

29.03.2023
17:00 - 18:00
Cena 170 Kč

ZÁSKOK - IVET SLÁVIKOVÁ

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Lekce jemné jógy probíhá v poklidném tempu. Zaměřujeme se na dech a správné provedení ásan. Tělu i mysli dáváme dostatek prostoru ke zvědomění pozice a propojení s dechem. Při lekci je kladen důraz jak na vyváženost a správné nastavení těla v pozicích, tak na důkladné uvolnění mysli v závěrečné relaxaci.

Aerojóga

Obtížnost
Martina Benešová CS / EN

Martina Benešová CS / EN

Anděl - modrý sál

29.03.2023
17:20 - 18:20
Cena 200 Kč

Posilovací

 Nejen posilovací lekce vhodná pro všechny úrovně. Posilování se střídá s protahováním a uvolněním. Každý cvičí a odpočívá dle svých možností a potřeb.

Strengthening class, suitable for all levels!

Hot jóga

Obtížnost
Andrea Křížová

Andrea Křížová

ANDĚL

29.03.2023
17:40 - 19:10
Cena 260 Kč

Dynamická, posilovací

Průběh lekce plyne od pozice k pozici, předpokládá se, že už nejste začátečníci a máte dobrou tělesnou kondici. Většinou jsou to pozice na posílení svalů na celém těle, jsou náročnější a ve větších výdržích, stále však platí, že každý cvičí s ohledem ke svým potřebám a schopnostem. Každá lekce je zakončena uvolňující relaxací.

Powerjóga

Obtížnost
Martina Korálová CS / EN

Martina Korálová CS / EN

ANDĚL - žlutý sál

29.03.2023
17:50 - 18:50
Cena 170 Kč

Dynamická, posilovací pro pokročilé jogíny

Tato lekce powerjógy je určena studentům, kteří již mají zkušenosti s jógou a vědí, jak praktikovat jednotlivé pozice. Lekce vychází z klasické vinjasa jógy. Začínáme vždy protažením a přes dynamickou fázi se dostáváme ke statičtějším a silovějším asánám. V této lekci zkoušíme různé variace a obtížnější ásány, například inverzní pozice. Ve svých lekcích dbám především na správné provedení ásán tak, aby bylo využito všech benefitů, které nabízejí a zároveň tak, abychom dodržovali principy zdravého pohybu. Powerjóga může být fyzicky náročnější a je zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Je vhodná i ke zhubnutí nebo udržení váhy a vede k psychické i fyzické relaxaci, pro všechny, kteří potřebují více pohybu a dynamičnosti.

English speaking students are welcome and will be given all the important instructions in English.

Jin jóga.

Obtížnost
Dita Riegerová

Dita Riegerová

ANDĚL - sál 1. patro

29.03.2023
18:15 - 19:15
Cena 170 Kč

ZÁSKOK: Dita Riegerová

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Jin jóga vyniká schopností silného vtažení do přítomného okamžiku.V pozicích setrváme 3 a více minut a postupně budeme uvolňovat hluboké pojivové tkáně celého těla s respektem k jeho potřebám. Pozornost je na fyzické úrovni věnována působení na vazy, šlachy, fascie, klouby. Tedy ty tkáně těla, které mají zásadní význam pro rozsah pohybů. Možná se nám ale povede dotknout i zatuhlostí a bloků v rovině emocionální a energetické a otevřeme si tak prostor k emoční očistě a k integraci meditace do praxe jógových ásan. Nečekejte, že se zapotíte nebo posílíte svaly. Co ale očekávat můžete, je prožitek hluboké relaxace, pokojnou mysli a obnovu proudění životodárné energie.

Aerojóga

Obtížnost
Martina Benešová CS / EN

Martina Benešová CS / EN

Anděl - modrý sál

29.03.2023
18:35 - 19:35
Cena 200 Kč

Začátečníci

Aerojóga pro začátečníky je vedena v klidném tempu a vždy se cvičí nenáročné cviky s kratší výdrží a každý cvičí s ohledem ke svým potřebám a schopnostem. U náročnějších pozic začínáme cvičit většinou se sítí pověšenou těsně nad podložkou, abyste si na ni zvykli a mohli jí důvěřovat a teprve v průběhu lekce se dostáváte v síti výš nad podložku. Každá lekce je zakončena uvolňující relaxací.

English speakers are welcomed on my lessons too.

Ich kann ihre Fragen auch auf Deutsch beantworten. :)

Powerjóga

Obtížnost
Martina Korálová CS / EN

Martina Korálová CS / EN

ANDĚL - žlutý sál

29.03.2023
19:05 - 20:05
Cena 170 Kč

Dynamická, posilovací 

Lekce powerjógy jsou rozmanité. Někdy více zaměřené na jednotlivé části těla a někdy zase pracujeme se všemi svaly rovnoměrně. Lekce vychází z klasické vinjasa jógy. Začínáme vždy protažením a přes dynamickou fázi se dostáváme ke statičtějším a silovějším asánám. Ve svých lekcích dbám především na správné provedení ásán tak, aby bylo využito všech benefitů, které nabízejí a zároveň tak, abychom dodržovali principy zdravého pohybu. Powerjóga může být fyzicky náročnější a je zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Je vhodná i ke zhubnutí nebo udržení váhy a vede k psychické i fyzické relaxaci, pro všechny, kteří potřebují více pohybu a dynamičnosti.

English speaking students are welcome and will be given all the important instructions in English.

Hatha jóga

Obtížnost
Linda Donáthová Konášová CS / EN

Linda Donáthová Konášová CS / EN

ANDĚL - sál 1. patro (lekci vysíláme i online)

29.03.2023
19:30 - 20:30
Cena 170 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Lekce má klidný průběh, začíná úvodní relaxací a průpravnými cviky, pokračuje pozdravy slunci a ásanami vhodnými pro dané období. Končíme vždy relaxací v šavásaně, která bývá doplněná malou obličejovou masáží vonným olejíčkem. Lekci absolvuje každý podle svých možností i svého nastavení – můžete si přijít zacvičit nebo celou lekcí projít se zavřenýma očima a užít si jen to, co sami chcete.

Hot jóga

Obtížnost
Lorraine Koua

Lorraine Koua

ANDĚL

29.03.2023
19:35 - 21:05
Cena 260 Kč

Příjemná večerní lekce hot jógy, na které si po celém dni protáhneme, posílíme a nakonec uvolníme celé tělo i mysl.


Lekci začneme kratičkou relaxací a prací s dechem. Dále pokračujeme průpravnými cviky k stále náročnějším pozicím, náročnost si však vždy volíte sami. Lekce je proto vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé, neboť základním prvkem lekce jsou vždy principy zdravého pohybu. Obsah lekce se pak liší i dle záměru nebo měsíce tak, abychom maximálně využili vliv fáze roku na naše tělo.


Na závěr nás čeká relaxace a meditace, čímž příjemně zakončíme den a připravíme se na kvalitní spánek tak, abyste z lekce odcházeli klidní a spokojení. Těším se na vás!:)

 

Kundalini jóga

Obtížnost
Hanna Pekhart CZ / EN

Hanna Pekhart CZ / EN

ANDĚL - modrý sál

29.03.2023
19:50 - 21:05
Cena 190 Kč

Tuto středu se můžete těšit na jarní očistnou sestavu.

Class Topic: Detox of body and mind

Kundaliní jóga pracuje s životní energií, vyšším záměrem a kreativním potenciálem jedince. Posiluje silné stránky osobnosti a léčivé meditace s mantrou odstraňují překážky v mysli a čistí podvědomí.

I can speak simultaneously in English or just translate the most important things and commands. Let me know when you come to the class.

 

Lekce se skládá z úvodní mantry, rozcvičky, sestavy (krije) zaměřené na určitou oblast, relaxace a meditace. Je vhodná pro každého, kdo se chce věnovat sám sobě na úrovni fyzického, energetického a pránického těla a má spirituálnější potřebu než jen fyzické cvičení. Harmonizuje tělo, duši i mysl a spojuje nás s vyšší vibrací a vedením universa.  

Doporučení: oblečení světlé barvy

Info o lektorovi: www.kundalini-hanna.com

 

 

 

Vinyása jóga

Obtížnost
Ivet Slavikova

Ivet Slavikova

ANDĚL - modrý sál

30.03.2023
06:45 - 7:45
Cena 150 Kč

ZÁSKOK - Ivet Sláviková

Jak nejlépe začít den? Vinyasa jóga je flow v rymtu našeho dechu. Plynule přecházíme z jedné pozice do druhé, tak abyjsme rozproudili energii v celém našem těle. Od pozic v sedě, přes balanční pozice až k obráceným pozicím se věnujeme síle i flexibilitě našich svalů a kloubů. Své tempo a intenzitu si určujete vy sami, tak jak se momentálně cítite nebo na co si sami troufáte. Díky maximální soustředěnosti na dech a přítomný okamžit se ztrácíme v čase a přecházíme do meditace v pohybu. Během lekce pracujete na své vlastní praxi a to vědomě a zodpovědně. 

Hot jóga

Obtížnost
Natalie Doubková

Natalie Doubková

ANDĚL

30.03.2023
07:00 - 8:00
Cena 200 Kč

lekce je vedená od ⭐️ až ⭐️⭐️⭐️

Příjemná hodina v teple je vhodná jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Na začátku si srovnáme nádech a výdech, zklidníme mysl. Postupně uvolníme a protáhneme celé tělo, rozhýbeme naši páteř a posílíme střed těla. Při cvičení dbáme na správné držení těla. Nebude chybět ani pozdrav slunci a rovnovážné pozice. V některých pozicích zůstaneme déle pro větší uvolnění těla a prohloubení pozice. Lekci ukončíme krátkou relaxaci :-) 

Lekce není vhodná pro těhotné a lidí s vysokým krevním tlakem.

Powerjóga

Obtížnost
Renáta Jamborová Nováková CS

Renáta Jamborová Nováková CS

ANDĚL - žlutý sál

30.03.2023
07:15 - 8:15
Cena 150 Kč

Dynamická 

Powerjóga je vedená stylem čakra jógy, která vychází z tatrické jógy v její tradici, s pomocí našeho vědomí poznáváme otisky našich životů na našem fyzckém těle. Lekce vždy jinak dle zaměření na jednotlivé čakry je však fyzicky náročnější a zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Jednotlivé pozice jógy se dynamicky střídají a důraz je kladen hlavně na sílu, ohebnost a ochotu potkat sám sebe v každé situaci.

Jóga core.

Obtížnost
Veronika Vltavská

Veronika Vltavská

ANDĚL - sál 1. patro (lekci vysíláme i online)

30.03.2023
07:30 - 8:30
Cena 150 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Lekce je zaměřena na pevný střed těla, neboli náš CORE.

Na úrovni fyzického těla budeme posilovat náš CORE, na emoční úrovni budeme stimulovat třetí čakru, čakru solarplexu. Ta je energetickým centrem, které ovlivňuje, do jaké míry vnímáme svoji osobní moc, sílu, svobodu volby, je to centrum našeho ega, pomáhá nám vnímat vlastní hodnotu, sebeúctu a osobní identitu, pozitivně ovlivňuje komplexní emoce, potlačuje strach, únavu, frustraci, symbolizuje optimismus, vitalitu, vnitřní i vnější harmonii, mír a laskavost. Je přiřazena elementu ohně, což znamená teplo, energie, aktivita. 

Pevný CORE není jen o vytvarovaných břišních svalech, ale je hlavně o správném držení a stabilitě celé postavy, slouží jako prevence proti bolestem zad, kloubů, zlepšuje rovnováhu a koordinaci pohybu, posiluje pánevní dno, je oporou pro naše vnitřní orgány, pomáhá proti inkontinenci, hemeroidům, zlepšuje orgasmus, usnadňuje porod.

Budeme společně posilovat CORE a svaly celého těla, protože vše souvisí se vším. Zlepšíme pružnost a sílu svalů, protáhneme celé tělo, zaměříme se na dech, který nás celou lekcí provede, uvolníme naši mysl, přebytečné napětí, zároveň rozproudíme stagnující energii, zvědomíme posvátnou vděčnost za život a vše, co již máme a připravíme se tak na celý nadcházející den. Můžete se těšit i na voňavý olejíček, zvuk tibetských činelků, motivační kartu před vaší podložkou, společnou mantru ÓM, která je vibrací vesmíru.

Pojďte se zase o malý krůček přiblížit umění vnímat svoje tělo, v lehkosti a jemnosti, s ohledem na naše možnosti, s láskou a pozorností ke svému tělu, kdy nebudeme zapomínat na hlavní zásadu, která spadá do jógových jam a tou je AHIMSA – nenásilí. Objevíme kouzlo a sílu muder, manter a bandh. Naladíme se na momentální energii, vědomě a klidně proplujeme celou praxí. Když se po nějaké době ohlédneme zpět, zjistíme, že je silnější a pružnější nejen naše tělo, ale i naše mysl.

Namasté 🤍

Powerjóga

Obtížnost
Petra Vykouřilová

Petra Vykouřilová

ANDĚL - modrý sál

30.03.2023
08:00 - 9:00
Cena 150 Kč

Power jóga je styl cvičení, kde mezi tradiční klasické ásany zařazujeme i jemné posilovací prvky. Hodinu začínáme krátkým rozdýcháním, rozhýbáním, střed je dynamičtější a zakončujeme závěrečnou relaxací. 

Hodina je vhodná jak pro mírně pokročilé, tak i více pokročilé studenty. Každý si volí svou náročnost ásan.

Přijďte na chvíli utéct od každodenních starostí a odreagovat se!

ENG friendly - class is NOT bilingual and is led in Czech. However, a simple short translation to English to be given. Please let me know before the class you might need translation. Thank you!

Hatha jóga

Obtížnost
Renáta Jamborová Nováková CS

Renáta Jamborová Nováková CS

ANDĚL - žlutý sál

30.03.2023
08:30 - 9:30
Cena 150 Kč

Klidná, protahovací 

Lekce začíná napojením se na své nitro, pránájámou a přes průpravné cviky se přejde k ásanám (pozicím), kdy se důraz klade na dech, správnost provedení a výdrž v každé pozici. Každý cvičí dle svých možností. V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora. Závěrem zažijete šamanskou meditaci, která aktivuje pravou mozkovou hemisférou,jež je snivou částí a  uvolňující. 5.minut šamanské meditace udělá to co relaxace za 15.min

Vinyása jóga

Obtížnost
Monika Vlachová

Monika Vlachová

ANDĚL - sál 1. patro

30.03.2023
08:45 - 9:45
Cena 150 Kč

Dynamická, posilovací FLOW VINYASA

Půjdeme si společně pomocí této flow vinyasy protáhnout a posílit celé tělo. Během celé lekce budeme také praktikovat kombinaci pranayamy, nahlížení do svého nitra a posouvání svých hranic. Celá lekce je v dynamickém, na sebe navazujících pozic a správně použitém dechu.

Pojd'te si dát do těla a posunout své tělo dál za vaše limity.

Budu se na Vás těšit!

 

Hot jóga

Obtížnost
Petra Vykouřilová

Petra Vykouřilová

ANDĚL

30.03.2023
09:05 - 10:05
Cena 200 Kč

Hodinu začínáme krátkým rozdýcháním, rozhýbáním, střed je dynamičtější a zakončujeme závěrečnou relaxací. 

Hodina je vhodná jak pro mírně pokročilé, tak i více pokročilé studenty a hlavně pro ty, kteří dobře snáší pobyt v teplém prostředí. Každý si volí svou náročnost ásan.

Není vhodná pro úplné začátečníky, studenty s nízkým tlakem nebo kardiovaskulární chorobou a pro těhotné ženy.

Přijďte na chvíli utéct od každodenních starostí, zahřát se a odreagovat se! 

ENG friendly - class is NOT bilingual and is led in Czech. However, a simple short translation to English to be given. Please let me know before the class you might need translation. Thank you!

 

Aerojóga

Obtížnost
Radka Macháčková

Radka Macháčková

ANDĚL - modrý sál

30.03.2023
09:15 - 10:15
Cena 180 Kč

Aerojóga - protahovací

Protahovací lekce aerojógy vhodná i pro úplné začátečníky. Během hodiny se zaměříme na protažení svalů celého těla a jemné posílení středu těla. Závěr lekce je věnován příjemné relaxaci v síti, kterou zakončíme s použitím aromatického olejíčku. :)

Začátečníci

Obtížnost
Renáta Jamborová Nováková CS

Renáta Jamborová Nováková CS

ANDĚL - žlutý sál

30.03.2023
09:45 - 10:45
Cena 150 Kč

Klidná, protahovací, jemná s vystavěním základních pozic pro bezpečné cvičení. Průpravné cviky, postavení těla, pánevní dno -to vše budeme pravidelně i s pomocí pomůcek zapojovat. Také se více budeme věnovat dechu.

Závěr praxe bude krásná meditace 

Zdravá záda.

Obtížnost
Jaroslava Chlebušová

Jaroslava Chlebušová

ANDĚL - sál 1. patro

30.03.2023
10:00 - 11:00
Cena 150 Kč

Powerjóga

Obtížnost
Eva Oniščenko

Eva Oniščenko

ANDĚL - modrý sál

30.03.2023
10:30 - 11:30
Cena 150 Kč

Dynamická, posilovací 

Powerjóga vychází z klasické Hathajógy, je však fyzicky náročnější a zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Jednotlivé pozice jógy se dynamicky střídají a důraz je kladen hlavně na sílu a ohebnost. Je vhodná i ke zhubnutí nebo udržení váhy a vede k psychické i fyzické relaxaci, určená pro všechny, kteří potřebují více pohybu a dynamičnosti.

Zdravá záda.

Obtížnost
Olga Skopalová CS / RU

Olga Skopalová CS / RU

ANDĚL - žlutý sál

30.03.2023
11:15 - 12:00
Cena 120 Kč

Zdravotní

Cílem cvičení zaměřeného na zdravá záda je jednak naši zkoušenou a bolavou páteř uvolnit a zkrácené svaly trupu protáhnout a jednak je posílit v místech, kde jsou naopak ochablé a nefunkční a neposkytují dobrou oporu pro páteřní skelet.

Není vhodné pro osoby s vyhřezlou plotýnkou.

Je vhodné téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. V této lekci je zvlášť důležité zdůraznit, že každý cvičí dle svých možností. 

Я свободно говорю по русски и во время своих лекций даю короткий коментарий и
необходимые пояснения для русскоговоряших клиентов нуждаюшихся в этом.

Mírná HOTjóga

Obtížnost
Agáta Kouřilová CS / EN

Agáta Kouřilová CS / EN

ANDĚL - červený sál

30.03.2023
11:30 - 12:30
Cena 170 Kč

Sál je mírně vyhřátý, podložky k dispozici za poplatek 20,-Kč na recepci. 

Klidná, protahovací 

Cvičíme se začátečníky i s těmi, kteří již hot jógu nějakou dobu praktikují. Lekce je vedena v klidném tempu, s důrazem na správné provedení pozic v souladu s dechem, tak abychom protáhli celé tělo. Balancujeme mezi protažením, posílením a uvolněním s pozorností upřenou v našem těle se učíme o vlastních limitech bez srovnávání či soutěživosti. Odcházíme s čistou hlavou, plní energie a po zbytek dne necháváme doznívat účinky cvičení.

Powerjóga

Obtížnost
Eva Oniščenko

Eva Oniščenko

ANDĚL - modrý sál

30.03.2023
11:45 - 12:45
Cena 150 Kč

Dynamická, posilovací 

Powerjóga vychází z klasické Hathajógy, je však fyzicky náročnější a zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Jednotlivé pozice jógy se dynamicky střídají a důraz je kladen hlavně na sílu a ohebnost. Je vhodná i ke zhubnutí nebo udržení váhy a vede k psychické i fyzické relaxaci, určená pro všechny, kteří potřebují více pohybu a dynamičnosti.

Zdravá záda.

Obtížnost
Olga Skopalová CS / RU

Olga Skopalová CS / RU

ANDĚL - žlutý sál

30.03.2023
12:15 - 13:00
Cena 120 Kč

Zdravotní

Cílem cvičení zaměřeného na zdravá záda je jednak naši zkoušenou a bolavou páteř uvolnit a zkrácené svaly trupu protáhnout a jednak je posílit v místech, kde jsou naopak ochablé a nefunkční a neposkytují dobrou oporu pro páteřní skelet.

Není vhodné pro osoby s vyhřezlou plotýnkou.

Je vhodné téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. V této lekci je zvlášť důležité zdůraznit, že každý cvičí dle svých možností.

Я свободно говорю по русски и во время своих лекций даю короткий коментарий и
необходимые пояснения для русскоговоряших клиентов нуждаюшихся в этом.

 

Jin jóga.

Obtížnost
Veronika Vltavská

Veronika Vltavská

ANDĚL - sál 1. patro

30.03.2023
12:30 - 13:30
Cena 150 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Pokud cvičíte z domova připravte si, pokud máte k dispozici, dva jógové bločky, popř. tlustší knihy, polštář, nebo meditační polštář, popř. bolster a deku.

Jin jóga je jiná, je jemná a intenzivní zároveň, může se zdát prostá, ale to neznamená, že je snadná. Jde do hloubky, působí na naše facie, tkáně, vazy, kosti, klouby, energetické tělo, na naše emoce. Využíváme u ní sílu gravitace, bez svalového napětí. Dovolí nám věnovat pozornost našim pocitům a prožitkům. 

Při úvodní meditaci zklidníme naši mysl, zaměříme se na náš dech, projdeme si společně jednu z dechových technik a přejdeme k nastavování jednotlivých pozic za použití pomůcek, jako jsou bločky, deky, meditační polštáře, zaujmeme pozici v přiměřené intenzitě, ustaneme v pohybu a setrváme v pozici. Někdy jsou to dvě minuty, někdy pět. Možná nejtěžší na celé Jin józe je schopnost uvolnit se, dovolit si zpomalit, pustit kontrolu, nechat vše volně plynout. Wu - wei je základní taoistická podstata života, neboli nekonečno, velká prázdnota, klid v pohybu, nečinění, nezasahování. Nepoužíváme tělo, aby se dostalo do pozice, používáme pozici, aby se dostala do těla. 

Na závěr nás čeká voňavá šavásana, zvuk tibetských činelků a motivační karta před vaší podložkou. 

Namaste 🤍

Vinyása jóga

Obtížnost
Dita Riegerová

Dita Riegerová

ANDĚL - modrý sál

30.03.2023
13:00 - 14:00
Cena 150 Kč

DITA RIEGEROVÁ-ZÁSKOK

Jemná jóga

Obtížnost
Olga Skopalová CS / RU

Olga Skopalová CS / RU

ANDĚL - žlutý sál

30.03.2023
13:15 - 14:15
Cena 150 Kč

ZVÝHODNĚNÁ CENA LEKCE JE URČENA POUZE PRO SENIORY.

Klidná, protahovací

Lekce má snadný nenáročný průběh s pomalým a klidným cvičením. Začíná relaxací a přes průpravné cviky se přejde k jednoduchým protahovacím ásanám, kdy se důraz klade na dech, správnost provedení a dle možností výdrž v každé pozici. Mezi pozicemi jsou zařazovány krátké pauzy pro zklidnění, kdy pozice doznívá a zvyšují se její účinky. Součástí každé lekce jemné jógy bývá i delší závěrečná relaxace.

Je vhodné téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. Je dobrou alternativou lekcí pro začátečníky i pro seniory. Každý cvičí dle svých možností. V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora.

Я свободно говорю по русски и во время своих лекций даю короткий коментарий и
необходимые пояснения для русскоговоряших клиентов нуждаюшихся в этом.

Powerjóga

Obtížnost
Veronika Vltavská

Veronika Vltavská

ANDĚL - červený sál

30.03.2023
13:40 - 14:40
Cena 150 Kč

Lekce probíhá v lehce teplejším sále, podložky jsou k vyzvednutí na recepci. 

Lekce je zaměřena na posílení, zpevnění, zpružení celého těla.

Pravidelné praktikování power jógy přináší mnoho pozitivních změn. Získáme tělo, které bude pružné, pevné, vitální a ohebné.

Zapomeneme na vnější svět, zaměříme se na náš dech, zklidníme naši mysl, zkoncentrujeme se na svět vnitřní. Průpravnými cviky rozhýbeme naše tělo. Po nich budou následovat dynamické Pozdravy Slunci, řada Bojovníků, posilovací Ásany, obrácené pozice dle vašich možností. Na závěr našemu tělu dopřejme odpočinek a uvolnění v Šavásaně. Můžete se těšit i na voňavý olejíček, zvuk tibetských činelků, motivační kartu před vaší podložkou, společnou mantru ÓM, která je vibrací vesmíru. 

Power jóga krásně tvaruje tělo, budete mít dlouhé, štíhlé svaly, sílu, odolnou a pevnou mysl, lepší náladu, více energie, dobrý pocit, že pro sebe pravidelně děláte jen to nejlepší. Zároveň začnete pozorovat i větší klid a rovnováhu v životě.

Namasté 🤍

Gravid jóga

Obtížnost
Monika Vlachová

Monika Vlachová

ANDĚL sál 1.patro

30.03.2023
13:45 - 14:45
Cena 150 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Aerojóga

Obtížnost
Markéta Hovorková

Markéta Hovorková

ANDĚL - modrý sál

30.03.2023
14:15 - 15:15
Cena 180 Kč

Mírně pokročilí

Aerojóga pro mírně pokročilé už počítá s tím, že jste se se sítí již seznámili, zvládáte základní pozice a cvičíte již výš nad podložkou. Pozice jsou náročnější a ve větších výdržích, stále však platí, že každý cvičí s ohledem ke svým potřebám a schopnostem. Každá lekce je zakončena uvolňující relaxací.

Zdravá záda.

Obtížnost
Olga Skopalová CS / RU

Olga Skopalová CS / RU

ANDĚL - žlutý sál

30.03.2023
14:30 - 15:30
Cena 150 Kč

Zdravotní 

Cílem cvičení zaměřeného na zdravá záda je jednak naši zkoušenou a bolavou páteř uvolnit a zkrácené svaly trupu protáhnout a jednak je posílit v místech, kde jsou naopak ochablé a nefunkční a neposkytují dobrou oporu pro páteřní skelet.

Není vhodné pro osoby s vyhřezlou plotýnkou.

Je vhodné téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. V této lekci je zvlášť důležité zdůraznit, že každý cvičí dle svých možností.

Я свободно говорю по русски и во время своих лекций даю короткий коментарий и
необходимые пояснения для русскоговоряших клиентов нуждаюшихся в этом.

Mírná HOTjóga

Obtížnost
Ivet Slavikova

Ivet Slavikova

ANDĚL - červený sál

30.03.2023
14:55 - 15:55
Cena 170 Kč

Sál je mírně vyhřátý, podložky k dispozici za poplatek 20,-Kč na recepci. 

 

Aerojóga

Obtížnost
Markéta Hovorková

Markéta Hovorková

ANDĚL - modrý sál

30.03.2023
15:30 - 16:30
Cena 200 Kč

 

Začátečníci

Aerojóga pro začátečníky je vedena v klidném tempu a vždy se cvičíméně náročné cviky s kratší výdrží a každý cvičí s ohledem ke svým potřebám a schopnostem. Některé pozice začínáme cvičit se sítí pověšenou těsně nad podložkou a teprve v průběhu lekce se dostáváme v síti výš. Každá lekce je zakončena uvolňující relaxací.

Jóga core.

Obtížnost
Dagmar Vybíralová

Dagmar Vybíralová

ANDĚL - žlutý sál

30.03.2023
15:45 - 16:45
Cena 170 Kč

 

Posílení středu těla 

Na svých lekcích vycházím z konceptu jógové terapie (viz. můj profil). Začínáme většinou krátkým protažením a dechovým cvičením, následují cviky zaměřené na správnou aktivaci hlubokého stabilizačního systému. Ty se v podstatě prolínají celou hodinou, neboť stabilizace není nikdy dost. 😊

 Střídají se dynamické a pomalejší části lekce, přičemž důraz je kladen na pozitivní ovlivnění našich pohybových vzorců tak, aby bylo cvičení pro nás co nejvíce přínosné.

  

 V podstatě všechny jógové pozice modifikuji, a to z velice prostého důvodu: mentálně ani fyziologicky nejsme Indové ani švédští atleti, kteří mimochodem měli na moderní jógu veliký vliv. Snažím se tedy o to vést své lekce tak, aby co nejvíce odpovídali zdravotnímu stavu našeho pohybového aparátu, s cílem naučit se zapojovat hluboké svalstvo, odstraňovat svalové dysbalance a cítit se dobře.

Hot jóga

Obtížnost
Ivet Slavikova

Ivet Slavikova

ANDĚL - červený sál

30.03.2023
16:10 - 17:25
Cena 240 Kč

lekcia je vedená od ⭐️ až ⭐️⭐️⭐️ 

Príjemných 75 minút v teple pre začiatočníkov tak pre pokročilých. Na začiatku si dáme jemnú pránájámu, zrovnáme myseľ s nádychom a výdychom. Postupne prejdem pozíciami, ktoré uvoľnia, zpružnia a posilnia chrbát, upravujú držanie tela, uvoľníme kyčle a pridáme strečing celého tela. V niektorých pozíciách ostaneme dlhšie a niektoré spojíme s jemnou dynamikou. Nejde o to "dať si do tela" ale zharmonizovať telo s mysľou a vytvoriť si pohodou vlastnú imunitu 🌼

Vinyása jóga

Obtížnost
Martina Duskova MS

Martina Duskova MS

ANDĚL - sál 1.patro

30.03.2023
16:15 - 17:15
Cena 170 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Lekce pro ty, kteří si chtějí protáhnout,posílit svaly a cítit se fit. V hodině střídáme různé jógové asány, pozice ve stoje, balanční pozice, rotace, pozice v sedě, záklony a další. Důraz klademe na přirozené dýchání. Závěr lekce patří relaxačním pozicím.Hodina je vhodná pro ty, kdo už se s jógou setkali a chtějí posílit tělo. 

 

Zdravá záda.

Obtížnost
Daniela Zálešáková CS / EN

Daniela Zálešáková CS / EN

ANDĚL - modrý sál

30.03.2023
16:45 - 17:45
Cena 170 Kč

V této hodině se zaměříme na boj proti civilizačním problémům se zády, postavíme se nesprávným stereotypům a návykům, které mohou způsobovat mnohé chronické bolesti zad. Budeme pracovat na budování správného vnitrobřišního tlaku, na aktivaci a posílení hlubokých svalů břicha a zad, na protažení a posílení konkrétních svalů v oblasti pánve a končetin. Důraz klademe také na schopnost uvolnění jednotlivých svalových struktur těla. 

Hodina je koncipována jako preventivní, kdy pracujeme s tělem co nejvíc komplexně, v případě aktutního problému nebo potřeby mě však neváhejte upozornit a můžeme se věnovat jen jedné konkrétní oblasti zad více do hloubky. 

 

Jemná jóga

Obtížnost
Kateřina Červáková CS/EN

Kateřina Červáková CS/EN

ANDĚL - žlutý sál

30.03.2023
17:00 - 18:00
Cena 170 Kč

Lekce má snadný nenáročný průběh s pomalým a klidným cvičením. Začíná relaxací a přes průpravné cviky se přejde k jednoduchým protahovacím ásanám, kdy se důraz klade na dech, správnost provedení a dle možností výdrž v každé pozici. Mezi pozicemi jsou zařazovány krátké pauzy pro zklidnění, kdy pozice doznívá a zvyšují se její účinky. Součástí každé lekce jemné jógy bývá i delší závěrečná relaxace.

Je vhodné téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. Je dobrou alternativou lekcí pro začátečníky i pro seniory. Každý cvičí dle svých možností. V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora.

EN - The lesson is led in Czech but I will be happy to assist you and explain in English if needed. 

 

 

 

 

Powerjóga

Obtížnost
Zuzka Macháčková

Zuzka Macháčková

ANDĚL - sál 1. patro

30.03.2023
17:30 - 18:30
Cena 170 Kč

Dynamická, posilovací

Powerjóga vychází z klasické Hathajógy, je však fyzicky náročnější a zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Jednotlivé pozice jógy se dynamicky střídají a důraz je kladen hlavně na sílu a ohebnost. Je vhodná i ke zhubnutí nebo udržení váhy a vede k psychické i fyzické relaxaci. Čeká nás postupné rozhýbání těla, výdrž v jednotlivých pozicích i jejich plynulé propojení a závěrečná krátká relaxace.

Těší se na vás, Zuzana

FYZIO hot jóga

Obtížnost
Věra Vojtěchová

Věra Vojtěchová

ANDĚL

30.03.2023
17:45 - 19:15
Cena 260 Kč

Lekce hot jógy se zaměřením na fyzio a zdravá záda je poněkud dynamičtější a náročnější praxí než tradiční lekce jógy. Nicméně pokud vám nedělá potíže pohyb v horké místnosti, a nevadí vám větší fyzická námaha, přináší rychlejší výsledky v podobě úlevy od bolestí a zlepšení fyzické kondice. V průběhu lekce se cvičí klasické jógové ásany, ale větší důraz se klade na jejich precizní provedení, tak abychom obnovili správné pohybové vzorce našeho těla a zároveň protáhli zkrácené svaly trupu a posílily ty ochablé. Důraz je kladen na správný dech a schopnost vědomého uvolnění.

Aerojóga

Obtížnost
Martina Benešová CS / EN

Martina Benešová CS / EN

ANDĚL - modrý sál

30.03.2023
18:00 - 19:00
Cena 200 Kč

Začátečníci

Aerojóga pro začátečníky je vedena v klidném tempu a vždy se cvičí nenáročné cviky s kratší výdrží a každý cvičí s ohledem ke svým potřebám a schopnostem. U náročnějších pozic začínáme cvičit většinou se sítí pověšenou těsně nad podložkou, abyste si na ni zvykli a mohli jí důvěřovat a teprve v průběhu lekce se dostáváte v síti výš nad podložku. Každá lekce je zakončena uvolňující relaxací.

English speakers are welcomed on my lessons too.

Ich kann ihre Fragen auch auf Deutsch beantworten. :)

Vinyása jóga

Obtížnost
Kateřina Červáková CS/EN

Kateřina Červáková CS/EN

ANDĚL - žlutý sál

30.03.2023
18:15 - 19:15
Cena 170 Kč

Dynamická/posilovací

Každá lekce začíná zharmonizováním a celkovým napojením se na plynutí nádechu a výdechu. Následují protahovací pozice doprovázené dynamičtějšími ásánámi v delších výdržích, které spojuje pravidelný rytmus dechu. Vždy ale každý respektuje svoje tělo a cvičí s ohledem na své možnosti. Na závěr přijde krásné uvolnění v podobě šavásány. 

EN - The lesson is led in Czech but I will be happy to assist you with explanation in English language.

 

 

Aerojóga

Obtížnost
Martina Benešová CS / EN

Martina Benešová CS / EN

ANDĚL - modrý sál

30.03.2023
19:15 - 20:15
Cena 200 Kč

Mírně pokročilí

Už jste na aerojóze někdy byli, opici uděláte bez problémů a síť vás nebolí? Přijďte si zalétat a třeba vyzkoušet i některé nové prvky. Stále platí, že každý cvičí s ohledem na své možnosti, varianty obtížnosti prvků jsou samozřejmostí.

English speakers are welcomed on my lessons too.

Ich kann ihre Fragen auch auf Deutsch beantworten. :)

Zdravá záda.

Obtížnost
Alena Přádná

Alena Přádná

ANDĚL - žlutý sál

30.03.2023
19:30 - 20:30
Cena 170 Kč

Zdravotní

Lekce začíná úvodní relaxací a prohlubováním dechu. Poté přes rozhýbávání přejdeme až k praktikování ásan, při kterém budeme střídat protahovací a posilovací ásany. Důraz je kladen na správnost provedení, dech a dle možností výdrž v pozici. Mezi jednotlivými ásanami děláme krátké pauzy, kdy pozice doznívá a zvyšují se její účinky. Tyto účinky se zároveň učíme vnímat na svém těle a postupně prohlubujeme schopnost poslouchat své tělo jak při cvičení, tak v běžném životě. Během lekce příjemně protáhneme a posílíme celé tělo. Součástí každé lekce je delší závěrečná relaxace. Tato lekce je vhodná téměř pro kohokoli, zejména však pro ty, kteří chtějí kompenzovat sedavý způsob života a stres. Každý cvičí dle svých možností. Z lekce budete odcházet protažení, uvolnění a také s lepší náladou. V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat na začátku lekce.

The class is led in Czech, however, please feel free to notify me if you prefer english. I will be happy to translate the most important instructions to you 🙂

Hot jóga

Obtížnost
Zuzka Macháčková

Zuzka Macháčková

ANDĚL

30.03.2023
19:45 - 21:15
Cena 260 Kč

Jemná, protahovací lekce Hot jógy vhodná pro začátečníky i pokročilé. Zaměříme se na důkladné protažení celého těla, správné dýchání, uvolnění i posílení. Posílíme střed našeho těla. Lekci zakončíme relaxací. Těším se na vás, Zuzana

Meditační jóga

Obtížnost
Alena Přádná

Alena Přádná

ANDĚL - modrý sál

30.03.2023
20:35 - 21:35
Cena 170 Kč

Meditace pomáhá zklidnit nervový systém, měnit frekvence mozkových vln, snižuje krevní tlak a prohlubuje dech. Všechny tyto fyziologické reakce mají blahodárný vliv na ozdravení těla. Zároveň vyprazdňuje vědomí a umožňuje přístup do podvědomí, kde pak pomáhá poodhalit skryté obsahy které nás často ovlivňují v běžném životě, aniž jsme si toho vědomi. 

Úvodem této večerní meditace uvolníme, zrelaxujeme a protáhneme naše těla, abychom mohli projít meditační praxí v co největším pohodlí a volnosti. V samotných meditacích se pak inspiruji různými technikami (mindfulness, řízená imaginace, vizualizace či konkrétními meditacemi buddhistických mistrů). Přijďte vyzkoušet a samy posuďte, jaký vliv na vás meditace zanechávají. Moc se na vás těším!

Prosím informujte mě v případě neurologických obtíží.

Powerjóga

Obtížnost
Ivet Slavikova

Ivet Slavikova

ANDĚL - žlutý sál

31.03.2023
06:50 - 7:50
Cena 150 Kč

 

Ranné nabudenie dobrej nálady na celý deň 💛 Dynamická vinyása pre celé telo končiaca s harmonizujúcou savásankou 🪷

Stále platí, moje inštrukcie sú dôležité, ale vaše telo je dôležitejšie. Počúvajte ho a pokiaľ to potrebujete, používajte pomôcky, oddýchnite si a znovu sa pridajte.

Teším sa vás 💫 

Doporučenie: lekcia nie je vhodná pre budúce mamičky.

Hot jóga

Obtížnost
Kristy Korecová CS / EN

Kristy Korecová CS / EN

ANDĚL

31.03.2023
07:15 - 8:15
Cena 200 Kč

Hatha jóga v teple

Tato lekce hot jógy je 60´ponor do tepla a přítmí. Jemnými ásanami a pránajámou připravíme tělo k hlubší formě praxi, kde aktivujeme jak náš jangový (aktivní), tak i jinový (receptivní) princip. Tělo se aktivuje, začne se detoxikovat, budou se masírovat vnitřní orgány, stimulovat akupresurní body a meridiány. Fokusem na dech se rozhýbe prána (životní energie) a začne tělo čistit, rozpouštět zatuhlinky, zamrzlosti a krunýře. Na závěr, v integrační šavásáně se na čelo pokládá obklad s esenciálním olejem a zpívají se sanskrtské mantry.

Pro Kristínu je vyvážený pohyb, svobodný dech a otevřená mysl synonymem vitality. 
Jóga se v jejím životě stala spouštěčem mnoha proměn jak na úrovni těla, tak i mysli. Pravidelná praxe jí tak do života vnáší větší klid a vyrovnanost navzdory životním výzvám.
Protože jóga nás otevírá do míst, kde se můžeme intenzivněji potkat sami se sebou, učí nás, jak se propojit s hlubší sebereflexi a rozhodout se pro změnu, která směřuje k celostnímu souladu. Osobně pro ni jóga znamená více než rozpouštění fyzické či psychické zatuhlosti. Je to holistický nástroj poskytující sebepoznání. Je to cesta vnitřní flexibility na úrovni těla, emocí a mysli a tyto pozitivní změny zlepšují vztah sám k sobě. A to se pak zrcadlí i v dalších našich vztazích. :-)


"Look down at your body. Whisper. There is no home like you." Rupi Kaur

Kvalifikace:
Paramanand Yoga Institute 500h_Indie, Karma Yoga Studio. 200h_Praha, Sweet Medicine Tradition_Švédsko

Hatha jóga

Obtížnost
Agáta Kouřilová CS / EN

Agáta Kouřilová CS / EN

ANDĚL - sál 1. patro

31.03.2023
07:30 - 8:30
Cena 150 Kč

 

Lekce začíná  pranájámou - práce s energií v těle pomocí dechu a  rozpohybováním přes průpravné pozice. Poté přecházíme v klidném Flow přes posilovací stojné a balanční pozice a na závěr protahovací ásany. V průběhu celé praxe klademe důraz na dech a vnímání našeho těla, abychom naši roztěkanou mysl udrželi v přítomnosti. Na závěr nás čeká příjemná relaxace, kde necháme dojít účinky naší jógové praxe. Při lekci občas používáme mantry.

Lekce je vhodná pro osoby s dobrou zdravotní kondicí bez vážnějších omezení. Jak pro začátečníky tak pokročilé jogíny.

Těším se na Vás

Agáta

Class is led in czech but let me know you are there and I will translate for you most important information a assist you in english.

Vinyása jóga

Obtížnost
Radka Macháčková

Radka Macháčková

ANDĚL - modrý sál

31.03.2023
07:45 - 8:45
Cena 150 Kč

Dynamická lekce jógy zaměřená na rozproudění energie v organismu, budování síly a flexibility. Důraz je kladen na správné a plynulé dýchání - osvojíte si některé dechové techniky, zejména plný jógový dech a dech udžají. Stejně tak nezapomínáme ani na správné a zdravé provedení jednotlivých ásán. U většiny pozic uvádím více variant - lekce je tak snadno přizpůsobitelná Vaší aktuální fyzické kondici. Mým cílem je, aby vás jóga bavila a rádi jste se na ni vraceli.

Ashtanga jóga

Obtížnost
Daniela Zálešáková CS / EN

Daniela Zálešáková CS / EN

ANDĚL - žlutý sál

31.03.2023
08:00 - 9:00
Cena 150 Kč

Tento dynamický styl jógy má pevně danou posloupnost ásan, kdy v pozici setrváváme 5 dlouhých nádechů a výdechů, které plynule  v souladu s dechem propojují přechody "Vinjásy" Asthanga je fyzicky náročnější, ideální pro zvýšení pružnosti a síly celého těla. Pomáhá i díky dechu udždžájí probudit vnitřní oheň, zahřívá tělo, čistí orgány, nervový systém, uvolňuje z těla toxiny a zklidňuje. První sérii se také někdy říká "terapeutická".Výhodou, je že se na lekci naučíte krok za krokem stále stejnou sérii, takže po určitém čase jste schopni si ji praktikovat úplně samostatně. Tato hodina vyžaduje dobrý fyzický stav a dobrou fyzickou kondici.Pokud neznáte přesně sled pozic, nevadí, časem se vše doučíte.

Těším se na Vás!

 

Gravid jóga

Obtížnost
eva vykopalová

eva vykopalová

ANDĚL - sál 1.patro

31.03.2023
08:45 - 9:45
Cena 150 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Gravid jóga alebo prenatálna jóga je krásny sebe-pečujúci rituál pre ženy, budúce maminky, ktoré chcú prehĺbiť vzťah k vlastnému telu, k dychu a hlavne k miminku. Blahodárna ásanová prax je koncipovaná tak, že vypneme racionálnu a logickú zložku, aby sme vošli do hlbšej prežitkovej a pocitovej úrovne, kde zrelaxujeme všetko, čo je zamrznuté, zatuhlé a skrátené. Budúca maminka zároveň túto prax môže považovať za svoj pravidelný predpôrodný prípravný rituál, ktorý uvoľní telo tak, aby mohlo miminko v čase pôrodu hladšie prejsť cez pôrodné cesty. Ženskosť, empatia, krása, ktorá vyžaruje zvnútra sú slová, ktoré tvoria túto gravid jógovú lekciu, aj v čase náročnejších tehotenských výziev a zmien, ktorými maminka v tomto čase prechádza. Teším sa na spoločné plynutie! 

Aerojóga

Obtížnost
Martina Korálová CS / EN

Martina Korálová CS / EN

ANDĚL - modrý sál

31.03.2023
09:00 - 10:00
Cena 180 Kč

MARTINA KORÁLOVÁ-ZÁSKOK

Posilovací

Na mojich lekcích se zaměřuji na prvky z hathy jógy. Tyhle klasické jógové pozice cvičime za pomoci sítě, která se využívá jako opora. Při aerojóze hodně pracujeme s rovnováhou, což posiluje a zpevňuje všechny hluboko uložené svaly. A to ty, které normálně nejsme zvyklí používat.

 

Hot jóga

Obtížnost
Zuzana Martakova

Zuzana Martakova

ANDĚL

31.03.2023
09:15 - 10:45
Cena 230 Kč

Dynamická, posilovací 

Intenzivní nálož ranního rozproudění pro všechny, kteří naslouchají vlastnímu tělu a respektují ho. Dynamická a funkční flow pro optimální fungování našeho pohybového aparátu. 

Zdravá záda.

Obtížnost
Radka Macháčková

Radka Macháčková

Anděl - žlutý sál

31.03.2023
09:30 - 10:30
Cena 150 Kč

Jemná zdravotní lekce s pomůckami (válce, míčky, pásky) 
Cílem cvičení zaměřeného na zdravá záda je jednak uvonit páteř a protáhnout zkrácené svaly, ale také posílit svaly v místech, kde jsou naopak ochablé a nefunkční a neposkytují tak dobrou oporu pro páteřní skelet. Střídáme zde průpravná cvičení z jógy a jógové ásany společně s fyzioterapeutickými prvky, cvičením s pomůckami a relaxací. Základem je nácvik a pochopení funkce správného dýchání a vědomého uvolnění. Důraz je kladen na precizní provedení cviků, protože v této lekci platí dvojnásob, že lepší je možná necvičit vůbec, než při špatném provádění pozic ještě prohlubovat své potíže a ničit svá těla.

AromaJóga

Obtížnost
eva vykopalová

eva vykopalová

ANDĚL - sál 1. patro - 👦 KMDJ

31.03.2023
10:00 - 11:00
Cena 150 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Core jóga s aromaterapií

V lekci se zaměřujeme především na  posílení středu našeho těla, na „navnímání  se“ na něj. Škatulkování tu však moc nefunguje (to by ostatně bylo proti samotným principům jógyJ Dalo by se tedy říct, že lekce  je zaměřená na principy zdravého pohybu (s větším akcentem na posílení hlubokého stabilizačního systému). Učíme se stále  víc  prohlubovat  vnímavost ke svému  tělu (uvědomovat si jak je jednotlivý pohyb veden, která část těla je v konkrétním pohybu nebo pozici  aktivní a kterou se v něm naopak snažíme uvolňovat.  Hodně pozornosti směřujeme  na dech; zkoumáme ho v  různých  úrovních. Učíme se rozlišovat fyziologický klidový dech od správného dechového  vzorce  v rozličných ásanách a kryjích (sled několika pozic) - jak a kde se dech opírá a manifestuje pro  optimální dotvoření  té které pozice. Věnujeme se dechu také  z aspektu jemnohmotnějších úrovní a energetických toků v těle. Vše završíme relaxací, případně také, podle okolností, vizualizacíJ

Hatha jóga

Obtížnost
Elena Juránková

Elena Juránková

ANDĚL - modrý sál

31.03.2023
10:15 - 11:15
Cena 150 Kč

Hatha jóga s reiki meditací. 

Я свободно говорю по русски и во время своих лекций даю короткий коментарий и необходимые пояснения для русскоговоряших клиентов нуждаюшихся в этом.

Zdravá záda.

Obtížnost
Martina Korálová CS / EN

Martina Korálová CS / EN

ANDĚL - sál 1. patro

31.03.2023
11:15 - 12:15
Cena 150 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Lekce vhodná pro začátečníky a všechny, kteří se chtějí naučit jednotlivé jógové pozice provádět správně podle principů zdravého pohybu. Zařazeny jsou především cviky pro posílení hlubokého stabilizačního systému pro správné držení těla a odnaučení se nesprávných návyků.

Lekce není vhodná pro osoby s diagnostikovanými nemocemi páteře, zde je nutná spolupráce s fyzioterapeutem. 

 

Ženská jóga

Obtížnost
Elena Juránková

Elena Juránková

ANDĚL - modrý sál

31.03.2023
11:30 - 12:30
Cena 150 Kč

Lekce ženské jógy je zaměřená výhradně na ženy a otevření ženské energie Šakti skrze dechová cvičení do reprodukčních orgánů, ásany pro rozproudění ženské energie v těle a protažení.V propojení správného dechu, pohybu, manter a mudr dosáhneme vnitřního klidu, harmonie a zdraví. Cvičení je velmi prospěšné pro hormonální systém ženy, pomáhá taky odstranit problematickou menstruaci a potíže při menopauze. Ženská jóga v nás otevírá překrásné ženské energie, často potlačené a neprojevené, lásku k sobě, ke svému tělu a své ženské podstatě, jemnost, citlivost a radostí ze života, omlazuje a pečuje o tělo ženy na všech úrovních - fyzické, duševní a duchovní. Součástí každé lekce bývá závěrečná meditace s tibetskými miskami a jinými nástrojí.

Я свободно говорю по русски и во время своих лекций даю короткий коментарий и необходимые пояснения для русскоговоряших клиентов нуждаюшихся в этом.

 

Mírná HOTjóga

Obtížnost
eva vykopalová

eva vykopalová

ANDĚL - červený sál

31.03.2023
11:45 - 12:45
Cena 170 Kč

Sál je mírně vyhřátý, podložky k dispozici za poplatek 20,-Kč na recepci. 

Lekce probíhá v pomalejším tempu s důrazem na principy zdravého pohybu. Učíme se stále  víc  prohlubovat  vnímavost ke svému  tělu (uvědomovat si jak je jednotlivý pohyb veden, která část těla je v konkrétním pohybu nebo pozici  aktivní a kterou se v něm naopak snažíme uvolňovat.  Hodně pozornosti směřujeme  na dech; zkoumáme ho v  různých  úrovních. Učíme se rozlišovat fyziologický klidový dech od správného dechového  vzorce  v rozličných ásanách a kryjích (sled několika pozic) - jak a kde se dech opírá a manifestuje pro  optimální dotvoření  té které pozice. Věnujeme se dechu také  z aspektu jemnohmotnějších úrovní a energetických toků v těle. Samozřejmě nechybí zasloužená závěrečná relaxace.

Vinyása jóga

Obtížnost
Veronika Vltavská

Veronika Vltavská

ANDĚL - žlutý sál

31.03.2023
12:00 - 13:00
Cena 150 Kč

Vinyása jóga harmonicky propojuje dech s pohybem. Budeme proplouvat s pozice do pozice.

Na začátku zklidníme naši mysl, zaměříme se na náš dech, zapojíme mudry a banhy. Následovat budou průpravné cviky, kterými rozhýbeme naše tělo. Několikrát pozdravíme slunce a začneme plout z pozice do pozice, tančit na vlně našeho dechu. Zaměříme se hlavně na dech udždžají, dech vítěze, který nás bude provázet po celou dobu praxe.

Na závěr našemu tělu dopřejme odpočinek a uvolnění v šavásaně. Můžete se těšit i na voňavý olejíček, zvuk tibetských činelků, motivační kartu před vaší podložkou, společnou mantru ÓM, která je vibrací vesmíru.

Namaste 🤍

Powerjóga

Obtížnost
Martina Korálová CS / EN

Martina Korálová CS / EN

ANDĚL - sál 1. patro

31.03.2023
12:30 - 13:30
Cena 150 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Dynamická, posilovací 

Lekce powerjógy jsou rozmanité. Někdy více zaměřené na jednotlivé části těla a někdy zase pracujeme se všemi svaly rovnoměrně. Lekce vychází z klasické vinjasa jógy. Začínáme vždy protažením a přes dynamickou fázi se dostáváme ke statičtějším a silovějším asánám. Ve svých lekcích dbám především na správné provedení ásán tak, aby bylo využito všech benefitů, které nabízejí a zároveň tak, abychom dodržovali principy zdravého pohybu. Powerjóga může být fyzicky náročnější a je zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Je vhodná i ke zhubnutí nebo udržení váhy a vede k psychické i fyzické relaxaci, pro všechny, kteří potřebují více pohybu a dynamičnosti.

English speaking students are welcome and will be given all the important instructions in English.

Začátečníci

Obtížnost
Radka Macháčková

Radka Macháčková

ANDĚL - modrý sál

31.03.2023
13:00 - 14:00
Cena 150 Kč

Jóga pro začátečníky

Lekce je zaměřena na úplné začátečníky nebo pro každého, kdo se chce zdokonalit ve správném provedení jógových pozic. Hodina probíhá v klidném tempu, s jemnými přechody mezi jednotlivými pozicemi tak, aby byl dostatek času si vše potřebné vysvětlit. V případě souhlasu klienta může být v pozici opraven, abychom docílili  správného provedení a tělu tak zbytečně neuškodili. 

Závěr lekce je věnován příjemné relaxaci, kterou zakončíme s použitím aromatického olejíčku. :)

 

Jóga core.

Obtížnost
Veronika Vltavská

Veronika Vltavská

ANDĚL - žlutý sál

31.03.2023
13:15 - 14:15
Cena 150 Kč

Lekce je zaměřena na pevný střed těla, neboli náš CORE.

Na úrovni fyzického těla budeme posilovat náš CORE, na emoční úrovni budeme stimulovat třetí čakru, čakru solarplexu. Ta je energetickým centrem, které ovlivňuje, do jaké míry vnímáme svoji osobní moc, sílu, svobodu volby, je to centrum našeho ega, pomáhá nám vnímat vlastní hodnotu, sebeúctu a osobní identitu, pozitivně ovlivňuje komplexní emoce, potlačuje strach, únavu, frustraci, symbolizuje optimismus, vitalitu, vnitřní i vnější harmonii, mír a laskavost. Je přiřazena elementu ohně, což znamená teplo, energie, aktivita. 

Pevný CORE není jen o vytvarovaných břišních svalech, ale je hlavně o správném držení a stabilitě celé postavy, slouží jako prevence proti bolestem zad, kloubů, zlepšuje rovnováhu a koordinaci pohybu, posiluje pánevní dno, je oporou pro naše vnitřní orgány, pomáhá proti inkontinenci, hemeroidům, zlepšuje orgasmus, usnadňuje porod.

Budeme společně posilovat CORE a svaly celého těla, protože vše souvisí se vším. Zlepšíme pružnost a sílu svalů, protáhneme celé tělo, zaměříme se na dech, který nás celou lekcí provede, uvolníme naši mysl, přebytečné napětí, zároveň rozproudíme stagnující energii, zvědomíme posvátnou vděčnost za život a vše, co již máme a připravíme se tak na celý nadcházející den. Můžete se těšit i na voňavý olejíček, zvuk tibetských činelků, motivační kartu před vaší podložkou, společnou mantru ÓM, která je vibrací vesmíru.

Pojďte se zase o malý krůček přiblížit umění vnímat svoje tělo, v lehkosti a jemnosti, s ohledem na naše možnosti, s láskou a pozorností ke svému tělu, kdy nebudeme zapomínat na hlavní zásadu, která spadá do jógových jam a tou je AHIMSA – nenásilí. Objevíme kouzlo a sílu muder, manter a bandh. Naladíme se na momentální energii, vědomě a klidně proplujeme celou praxí. Když se po nějaké době ohlédneme zpět, zjistíme, že je silnější a pružnější nejen naše tělo, ale i naše mysl.

Namasté 🤍

Zdravá záda.

Obtížnost
Jana Ricci

Jana Ricci

ANDĚL - sál 1. patro

31.03.2023
14:00 - 15:00
Cena 150 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Hatha jóga

Obtížnost
Blanka Kloudová

Blanka Kloudová

ANDĚL - modrý sál

31.03.2023
14:20 - 15:20
Cena 150 Kč

Lekce pro uvolnění po pracovním týdnu a vedoucí k rovnováze a vnitřnímu klidu.

Lekci zahájíme zklidněním mysli pomocí dechu a vnímáním přítomného okamžiku. Tělo i energii v těle rozpohybujeme průpravnými cviky a následně přejdeme k ásanám. Vystřídáme různé pozice a s využitím prvků jógové terapie budeme zjemňovat vnímání svého těla. Pro zvýšení účinku necháme jednotlivé pozice doznít. Každý cvičí podle svých možností s laskavostí ke svému tělu. Na závěr se uvolníme jemnou relaxací.

Jemná jóga

Obtížnost
Olga Skopalová CS / RU

Olga Skopalová CS / RU

ANDĚL - žlutý sál

31.03.2023
15:00 - 16:00
Cena 150 Kč

Klidná, protahovací 

Lekce má snadný nenáročný průběh s pomalým a klidným cvičením. Je dobrou alternativou lekcí pro začátečníky i pro seniory. Každý cvičí dle svých možností. V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora.

Jemná jóga je v podstatě Hathajóga, přičemž využívá její jednodušší ásány a blahodárné působení na celé tělo s minimální námahou.

Я свободно говорю по русски и во время своих лекций даю короткий коментарий и
необходимые пояснения для русскоговоряших клиентов нуждаюшихся в этом.

Vinyása jóga

Obtížnost
Jana Ricci

Jana Ricci

ANDĚL - sál 1. patro

31.03.2023
15:15 - 16:15
Cena 170 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Dynamická lekce vinjásy pro pokročilejší, ale i pro ty, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny a rádi zkouší nové sestavy na vlně svého dechu. Každý má prostor si zde najít svůj rytmus a plynout tak volně ve svém tempu. Přesto je však možné, že se při této hodině lehce zapotíte! :)

Na začátku se zaměříme na práci s dechem a proplujeme postupně svižnější fází přes různé variace pozdravů Slunci. Vyzkoušíme si obměny známých i méně známých pozic, ze kterých budeme postupně přecházet do úklonů, záklonů a nevynecháme ani balance. Lekce je zakončena zklidňující pranajámou a relaxací.

English speaking people welcome !

Školáci

Veronika Vltavská

Veronika Vltavská

ANDĚL - červený sál

31.03.2023
15:15 - 16:15
Cena 120 Kč

 

Jóga pro zdravou páteř pro žáky 6. - 9. tříd. 

Lekce je součástí úvodního kroužku, který jsme nově otevřeli pro žáky základních škol a je možno přijít i na jednotlivé lekce, abyste si mohli cvičení vyzkoušet. 

Relaxační jóga

Obtížnost
Blanka Kloudová

Blanka Kloudová

ANDĚL - modrý sál

31.03.2023
15:30 - 16:30
Cena 170 Kč

Lekce s velmi jemným a klidným průběhem pro zklidnění a uvolnění mysli i těla vedoucí ke znovuobnovení vnitřní rovnováhy. 

Po úvodní relaxaci se věnujeme jednodušším pozicím vleže nebo vsedě, ve kterých setrváme trochu déle, abychom se příjemně protáhli a využili jejich hlubšího účinku nejen na fyzické tělo. V pozicích zjemňujeme vnímání své mysli i těla, využíváme dechová cvičení, očistné a relaxační techniky. Na závěr je masáž obličeje vonným olejíčkem a delší uvolňující relaxace nebo meditace.

Zdravá záda.

Obtížnost
Olga Skopalová CS / RU

Olga Skopalová CS / RU

ANDĚL - žlutý sál

31.03.2023
16:15 - 17:15
Cena 170 Kč

Zdravotní 

Cílem cvičení zaměřeného na zdravá záda je jednak naši zkoušenou a bolavou páteř uvolnit a zkrácené svaly trupu protáhnout a jednak je posílit v místech, kde jsou naopak ochablé a nefunkční a neposkytují dobrou oporu pro páteřní skelet.

Není vhodné pro osoby s vyhřezlou plotýnkou.

Je vhodné téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. V této lekci je zvlášť důležité zdůraznit, že každý cvičí dle svých možností. 

Я свободно говорю по русски и во время своих лекций даю короткий коментарий и
необходимые пояснения для русскоговоряших клиентов нуждаюшихся в этом.

Mírná HOTjóga

Obtížnost
Jana Ricci

Jana Ricci

ANDĚL - červený sál

31.03.2023
16:30 - 17:30
Cena 170 Kč

Sál je mírně vyhřátý, podložky k dispozici za poplatek 20,-Kč na recepci. 

Čeká nás lekce plná plynulých přechodů mezi jednotlivými ásanami ve spojení s dechem, ale také výdrže v jednotlivých pozicích. Klademe důraz na důkladné protažení a zároveň posílení těla, získání energie z pohybu. Lekce bude zahájena postupným rozhýbáním jednotlivých částí těla a zakončena uvolňující relaxací.

Každý bere ohled na své tělo a cvičí podle svých možností. 

Těším se na Vás.

Jóga core.

Obtížnost
Dagmar Vybíralová

Dagmar Vybíralová

ANDĚL - modrý sál

31.03.2023
16:50 - 17:50
Cena 170 Kč

Posílení středu těla 

 

Na svých lekcích vycházím z konceptu jógové terapie (viz. můj profil). Začínáme většinou krátkým protažením a dechovým cvičením, následují cviky zaměřené na správnou aktivaci hlubokého stabilizačního systému. Ty se v podstatě prolínají celou hodinou, neboť stabilizace není nikdy dost. 😊

Střídají se dynamické a pomalejší části lekce, přičemž důraz je kladen na pozitivní ovlivnění našich pohybových vzorců tak, aby bylo cvičení pro nás co nejvíce přínosné. V podstatě všechny jógové pozice modifikuji, a to z velice prostého důvodu: mentálně ani fyziologicky nejsme Indové ani švédští atleti, kteří mimochodem měli na moderní jógu veliký vliv. Snažím se tedy o to vést své lekce tak, aby co nejvíce odpovídali zdravotnímu stavu našeho pohybového aparátu, s cílem naučit se zapojovat hluboké svalstvo, odstraňovat svalové dysbalance a cítit se dobře.

Jógalates

Obtížnost
Olga Skopalová CS / RU

Olga Skopalová CS / RU

ANDĚL - žlutý sál

31.03.2023
17:30 - 18:30
Cena 170 Kč

Vhodná i pro začátečníky 

Ve cvičení se kombinují ásany a principy jógy s dynamičtějším cvičením pilatesu. K provedení cviků se používají často pomůcky, a důraz je kladen nejen na dech, soustředění se na pohyb a výdrž v pozicích, jak tomu bývá v józe, ale také na posílení svalů středu těla, a vědomé zatěžování a rozvíjení jednotlivých svalových partií. Zdánlivě stejný pohyb může být velmi snadný, nebo naopak velmi namáhavý, podle způsobu provedení.

Cvičit jógalates může prakticky každý, není nutné mít jakékoliv zkušenosti. Jde o zdravotní cvičení, které vás krásně protáhne i posílí. V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora.

Я свободно говорю по русски и во время своих лекций даю короткий коментарий и
необходимые пояснения для русскоговоряших клиентов нуждаюшихся в этом.

Hot jóga

Obtížnost
Agáta Kouřilová CS / EN

Agáta Kouřilová CS / EN

ANDĚL

31.03.2023
17:50 - 19:20
Cena 260 Kč

HOT JÓGA - Dynamická, posilovací.

Pojďme se společně rozloučit s koncem týdne a naladit se na nadcházející víkend. Postupně propojíme dech v jednotlivých pozicích, posílíme naši vnitřní sílu a zároveň se necháme vést bojovníkem k větší pokoře. Pozdravem slunce, v balančních ásanách znovu obnovíme rovnováhu a na závěr lekce se zklidníme při relaxaci. Věřím, že si z lekce odnesete co nejvíce nové pozitivní energie.

Aerojóga

Obtížnost
Aristides Campagna EN / ES

Aristides Campagna EN / ES

ANDĚL - modrý sál

31.03.2023
18:05 - 19:05
Cena 200 Kč

ONLY IN ENGLISH

Aerial Yoga is a discipline of Yoga in suspencion, developed to improve the concentration and control during the practice.

Been in suspension by gravity fix the postures during the practice by the use of anatomitc hammock, requires equilibrium and power, mixed with basic breathing techniques.


Limited to people that have cardiovascular, any kind of blood plessure failures and skin illness, also cannot be performed by people that surfers epilepsy.

It can be performed from teen agers to adults..

Vinyása jóga

Obtížnost
Ivana Hájková CS / EN

Ivana Hájková CS / EN

ANDĚL - žlutý sál

31.03.2023
18:45 - 19:45
Cena 170 Kč

Dynamická, posilovací 

Lekce začíná pránajámou (dechové cvičení) a přes jemné rozpohybování se dostanete k dynamickému provedení ásan. Vinyása je volné spojení pohybu a dechu udžájí, najdete zde prvky ashtanga jógy a trochu se i zapotíte, ale zároveň protáhnete a uvolníte jak tělo, tak i mysl. Většinou jsou to pozice na posílení svalů na celém těle, jsou náročnější a v krátkých výdržích, stále však platí, že každý cvičí s ohledem ke svým potřebám a schopnostem. Každá lekce je zakončena uvolňující relaxací. Lekce je vhodná pro osoby s dobrou zdravotní kondicí, kteří již nějakou zkušenost s jógou mají. Těším se na Vás! :-)

Jin jóga.

Obtížnost
Eva Oniščenko

Eva Oniščenko

ANDĚL - modrý sál

31.03.2023
19:20 - 20:20
Cena 170 Kč

Jemná, protahovací 

Jin jóga je velmi jemný styl jógy, přesto v ní jdeme do hloubky. Uvolňujeme hluboké pojivové tkáně celého těla, vazy, šlachy, fascie, klouby a kosti. Tímto uvolněním dochází k celkové relaxaci a obnově. Jin jóga je ideálním vstupem k meditaci. Je průvodcem poznání nejen našeho fyzického, ale i emočního těla. Cítíme a prožíváme zde radost, štěstí, ale zárověň i vztek a hněv. Učíme se a hledáme rovnováhu, přijetí a odhodlání, učíme se zvládat nové situace bez posuzování a hodnocení. Jako vždy začínáme úvodní relaxací a napojením na náš dech. Poté velmi pomalu a opatrně přecházíme do jednotlivých pozic, kde přetrváváme 3-5 minut. Zde hledáme naše hranice, pohodlí a uvolnění. A to je proces, který potřebje čas, trpělivost a odhodlanost. Učíme se zde s pokorou přijímat život takový, jaký je. A to nám dává pocit bezpečí, klidu a míru. 

Mírná HOTjóga

Obtížnost
Lorraine Koua

Lorraine Koua

ANDĚL - červený sál

31.03.2023
19:35 - 20:35
Cena 170 Kč

Sál je mírně vyhřátý, podložky k dispozici za poplatek 20,-Kč na recepci. 

 

Pojďte se prohřát 🔥🔥🔥 na večerní 🕐hodinové hot józe, která se ponese ve styu Vinyasa Flow. Na svých lekcích kladu důraz na vědomou praxi a proto začneme relaxací, postupně se rozehřejeme a připravíme tělo na různé pozice. Nakonec se opět zklidníme v šavásáně, kde poděkujeme🙏sobě i našemu tělu.

Těším se na Vás.😊

Akrojóga

Obtížnost
Vlaďka Krochmalová

Vlaďka Krochmalová

ANDĚL - sál 1. patro

31.03.2023
19:50 - 20:50
Cena 170 Kč

Pod pojmem akro jóga v mém podání si lze představit:
- cvičí se ve dvou a vícero lidech, využívám i takzvané lidské pyramidy - přidávám do cvičení i prvky z párové akrobacie a Rock And Rollu. - pro kluky je to zábavnější forma posilovny - pro holky je to i o překonání strachu z menší nebo i vyšší výšky - cvičení celkově přispívá k lepší koordinaci pohybů, komunikaci mezi lidmi, vnímání svého těla hlavně balancu, jak svého tak i partnera nebo skupiny. 

Powerjóga

Obtížnost
Monika Vlachová

Monika Vlachová

ANDĚL - žlutý sál

31.03.2023
20:00 - 21:00
Cena 170 Kč

Záskok - Monika Vlachová

Vhodná i pro začátečníky 

Lekce začíná pránajámou (dechové cvičení) a přes jemné rozpohybování se dostanete k dynamickému provedení ásan. Najdete zde prvky ashtanga jógy a trochu se i zapotíte, ale zároveň protáhnete a uvolníte jak tělo, tak i mysl. Je vhodná pro osoby s dobrou zdravotní kondicí, kteří již nějakou zkušenost s jógou mají, ale i pro začínající. Těším se na Vás :-)

Akrojóga

Vlaďka Krochmalová

Vlaďka Krochmalová

ANDĚL - sál 1. patro

31.03.2023
21:00 - 21:30
Cena 100 Kč

Lekce je prodloužením předchozí lekce, nelze na ni jít samostatně. 

Hot jóga

Obtížnost
Lorraine Koua

Lorraine Koua

ANDĚL

01.04.2023
09:00 - 10:30
Cena 260 Kč

Záskok - Lorraine Koua

Lekce začíná na zemi postupným rozhybáváním celého našeho těla a poté rozproudíme energie v těle pozdravy slunci a dynamičtější částí na vlně svého dechu s občasným pozastavením se v relaxaci pro doznění léčivých účinků jednotlivých ásán. Dále se přesouváme na zem, kde se před závěrečnou relaxaci ještě doprotáhneme a poté si užijeme zaslouženou relaxaci v savasane. 

Fit jóga

Obtížnost
Olga Skopalová CS / RU

Olga Skopalová CS / RU

ANDĚL - žlutý sál

01.04.2023
09:15 - 10:15
Cena 170 Kč

Fitness jóga 

Lekce pro ty, kteří si chtějí protáhnout svaly, rozumně je posílit a cítit se fit. V hodině střídáme různé jógové asány, pozice ve stoje, balanční pozice, rotace, pozice v sedě, záklony a další. Důraz klademe na přirozené dýchání. Závěr lekce patří relaxačním pozicím.

Я свободно говорю по русски и во время своих лекций даю короткий коментарий и
необходимые пояснения для русскоговоряших клиентов нуждаюшихся в этом.

Zdravá záda.

Obtížnost
Olga Skopalová CS / RU

Olga Skopalová CS / RU

ANDĚL - žlutý sál

01.04.2023
10:30 - 11:30
Cena 170 Kč

Zdravotní 

Cílem cvičení zaměřeného na zdravá záda je jednak naši zkoušenou a bolavou páteř uvolnit a zkrácené svaly trupu protáhnout a jednak je posílit v místech, kde jsou naopak ochablé a nefunkční a neposkytují dobrou oporu pro páteřní skelet.

Není vhodné pro osoby s vyhřezlou plotýnkou.

Je vhodné téměř pro každého bez ohledu na věk a tělesnou kondici. V této lekci je zvlášť důležité zdůraznit, že každý cvičí dle svých možností.

Я свободно говорю по русски и во время своих лекций даю короткий коментарий и
необходимые пояснения для русскоговоряших клиентов нуждаюшихся в этом.

Hot jóga

Obtížnost
Renáta Jamborová Nováková CS

Renáta Jamborová Nováková CS

01.04.2023
11:00 - 12:15
Cena 240 Kč

 

Relaxační jemná hatha jóga s krátkou šamanskou meditací.

  Praxe je vhodná i pro začátečníky, průpravné cviky,  zastavujeme v pozicích a zkoumáme své tělo, dech, celou praxi věnujeme správnému nastavení těla, zaměříme se na klouby aby  nám bylo dobře i během dne při běžných aktivitách.

 

Powerjóga

Obtížnost
Jitka Sedlářová

Jitka Sedlářová

ANDĚL - žlutý sál

01.04.2023
11:50 - 12:50
Cena 170 Kč

Mírná HOTjóga

Obtížnost
Renáta Jamborová Nováková CS

Renáta Jamborová Nováková CS

ANDĚL - červený

01.04.2023
12:40 - 13:40
Cena 170 Kč

Sál je mírně vyhřátý, podložky k dispozici za poplatek 20,-Kč na recepci. 

Jemná hot jóga se závěrečnou krátkou šamanskou meditací. Praxe je vhodná i pro začátečníky, dbáme na správné nastavení těla, osy těla, opory, což jistě rádi uvítáme během každodenních činností.

V závěrečné meditaci pečujeme o Duši. Vedeme vnitřní dialog. Propojuji psychologii do praxe jógy.

Jemná jóga

Obtížnost
Jitka Sedlářová

Jitka Sedlářová

ANDĚL - žlutý sál

01.04.2023
13:05 - 14:05
Cena 170 Kč

Vinyása jóga

Obtížnost
Lorraine Koua

Lorraine Koua

ANDĚL - žlutý sál

01.04.2023
14:20 - 15:20
Cena 170 Kč

 

Pokud milujete vůni vonných tyčinek 🌸🌿 a jste otevřeni spiritualitě✨, tak je tato lekce přesně pro Vás. Ze začátku se naladíme na náš dech společně s dechovími cvičeními. Poté se prohřejeme průpravnými cviky a přejdeme na 💪 dynamičtější plynulé sekvence s výdržemi. Konec lekce opět věnujeme sklidnění těla i mysli.

Těším se na Vás 😊

Lorraine

Hatha jóga

Obtížnost
Lorraine Koua

Lorraine Koua

ANDĚL - žlutý sál

01.04.2023
15:35 - 16:35
Cena 170 Kč

Začátek věnujeme sklidnění těla i mysli, naladíme se pomocí dechu na pomalejší tempo a určíme si záměr pro dnešní praxi. Poté se pomalu a vědomě protáhneme, pozdravíme slunce 🌕 i měsíc 🌑 a na chvilku se v některých pozicích zastavíme. Necháme doznít jejich blahodárné účinky. A nakonec se přesuneme k hluboké relaxaci.

Těším se na vás.

Lorraine

Zdravá záda.

Obtížnost
Blanka Kloudová

Blanka Kloudová

ANDĚL - modrý sál

01.04.2023
16:20 - 17:20
Cena 170 Kč

Zdravá záda

Jemná jóga s využitím principů jógové terapie a vývojové kineziologie zaměřená na uvolnění, protažení i posílení svalů trupu, a na postupné zvýšení pružnosti páteře.

Lekce začíná úvodní relaxací se zvědomováním svého těla a dechu. Následně v jednotlivých pozicích zjemňujeme naše vnímání, nalézáme opory, které ovlivňují nastavení celého těla. Propojením svalových řetězců  obnovujeme pohybové vzorce. Na závěr je uvolňující relaxace.

Lekce má preventivní charakter. Nezáleží na věku nebo fyzických schopnostech, pozice přizpůsobujeme individuálním potřebám.

Powerjóga

Obtížnost
Klara Frankova

Klara Frankova

ANDĚL - žlutý sál

01.04.2023
17:00 - 18:00
Cena 170 Kč

Záskok - Klára Franková

Hot jóga

Obtížnost
Daniela Zálešáková CS / EN

Daniela Zálešáková CS / EN

ANDĚL - červený sál

01.04.2023
17:20 - 18:50
Cena 260 Kč

Dynamická, posilovací 

Vyšší teplota v sále vás lépe uvolní, prokrví a potáhne svaly, pomůže k celkové očistě a detoxikaci organizmu.  Tato lekce je náročnější, dynamická, vytváříme delší vazby propojené vinyasou. Vždy ale dbám na správné provádění ásan, abyste si neubližovali, ale zároveň se posouvali krůček po krůčku dál. Užíváme si radost z pohybu, učíme se vnímat svoje tělo, abychom mu dokázali dát přesně to, co v daný okamžik potřebuje. Lekci si vždy můžete přizpůsobit svým možnostem.

Jemná jóga

Obtížnost
Blanka Kloudová

Blanka Kloudová

ANDĚL - modrý sál

01.04.2023
17:35 - 18:35
Cena 170 Kč

Klidná, jemná jóga s využitím principů jógové terapie vedoucí ke zjemňování vnímání. Pomocí vnitřního nastavení těla i mysli nalézáme vnitřní rovnováhu a stabilitu.

Začínáme úvodní relaxací, pokračujeme přes průpravné cviky k jednodušším pozicím s výdrží dle možností, ve kterých nastavujeme optimální opory. Jednotlivé pozice pro zvýšení účinku necháváme doznít. Na závěr je uvolňující relaxace nebo meditace.

Lekce je vhodná pro každého, koho zajímá hlubší sebepoznávání vlastní zkušeností. Nezáleží na věku nebo fyzických schopnostech, pozice přizpůsobujeme individuálním potřebám. 

Vinyása jóga

Obtížnost
Tereza Ďuračková

Tereza Ďuračková

ANDĚL - modrý sál

02.04.2023
08:45 - 9:45
Cena 170 Kč

TEREZA ĎURAČKOVÁ-ZÁSKOK

Dynamická, posilovací

Projdeme si vždy část pranavashya jógy, kdy nás dech oživuje zevnitř, uvolňuje hluboké vnitřní struktury. Zároveň držíme pozornost v praxi. Na závěr šamanská meditace, která nese vždy nějaký společný záměr (např. spojit se se svým potenciálem).

Hot jóga

Obtížnost
Ivet Slavikova

Ivet Slavikova

ANDĚL

02.04.2023
09:00 - 10:30
Cena 260 Kč

lekcia je vedená od ⭐️ až ⭐️⭐️⭐️ 

Pokojná hodinka a pol v teple hodinka v teple vhodná rovnako pre začiatočníkov tak pre pokročilých. Na začiatku si dáme jemnú pránájámu, zrovnáme myseľ s nádychom a výdychom. Postupne prejdem pozíciami, ktoré uvoľnia, zpružnia a posilnia chrbát, upravujú držanie tela, uvoľníme kyčle a pridáme strečing celého tela. V niektorých pozíciách ostaneme dlhšie a niektoré spojíme s jemnou dynamikou. Nejde o to "dať si do tela" ale zharmonizovať telo s mysľou a vytvoriť si pohodou vlastnú imunitu 🌼

Powerjóga

Obtížnost
Agáta Kouřilová CS / EN

Agáta Kouřilová CS / EN

ANDĚL- žlutý sál

02.04.2023
09:15 - 10:15
Cena 170 Kč

Dynamická, posilovací 

Lekce vedená na vlně dechu, určena všem, kdo se chtějí protáhnout, ale zároveň posílit. Po úvodních Pozdravech slunci jsou do sekvence přidávány pozice, které jsou náročnější a ve svižném tempu, avšak každý cvičí podle svých možností. Nabízí se také snazší varianty.

Na závěr praktikujeme pranajámu a nechybí ani závěrečná relaxace.

Lekce je určena zdravým lidem, bez většího fyzického omezení.

Těším se na Vás:)

 

Jóga core.

Obtížnost
Tereza Ďuračková

Tereza Ďuračková

ANDĚL - modrý sál

02.04.2023
10:00 - 11:00
Cena 170 Kč

TEREZA ĎURAČKOVÁ-ZÁSKOK

Lekce je vedena pomaleji, abychom správně nastavily své tělo a tak aktivně zapojili CORE. Naučíme se několik cviků se zaměřením na CORE, správně nastavit tělo a dostanete několik rad, jak CORE zapojit i během dne. Po lekci zažijete šamanskou meditaci se záměrem. Záměr nese energii. 

Jemná jóga

Obtížnost
Agáta Kouřilová CS / EN

Agáta Kouřilová CS / EN

ANDĚL - žlutý sál

02.04.2023
10:30 - 11:30
Cena 170 Kč

Klidná, vhodná pro začátečníky

Lekce je vedena v lehkém tempu kdy začínáme úvodní relaxací a postupně přecházíme k asánám, které nás protáhnou a kde budeme klást důraz na dech a na správné provední pozic, tak aby jsme z nich načerpali co nejvíce benefitů.

Lekce končí delší závěrečnou relaxací. Svým zaměřením je lekce vhodná i pro lidi, kteří jógu nikdy necvičili. Pokud jste na lekci poprvé, prosím informujte mne před jejím začátkem.

English speaking yoggis are welcomed. Just let me know you are there:)

Hot jóga

Obtížnost
Kristy Korecová CS / EN

Kristy Korecová CS / EN

ANDĚL

02.04.2023
11:00 - 12:15
Cena 240 Kč

Dynamická, posilovací

Tato lekce hot jógy je 75´ponor do tepla a přítmí. Jemnými ásanami a pránajámou připravíme tělo k dynamičtější formě praxi, kde aktivujeme jak náš jangový (aktivní), tak i jinový (receptivní) princip. Tělo se aktivuje, začne se detoxikovat, budou se masírovat vnitřní orgány a stimulovat akupresurní body a meridiány. Fokusem na dech se rozhýbe prána (životní energie) a začne tělo čistit, rozpouštět zatuhlinky, zamrzlosti a krunýře. Na závěr, v integrační šavásáně se na čelo pokládá obklad s esenciálním olejem a zpívají se sanskrtské mantry.

Pro Kristínu je vyvážený pohyb, svobodný dech a otevřená mysl synonymem vitality. 
Jóga se v jejím životě stala spoštěčem mnoha kvalitativních proměn jak na úrovni těla, tak i mysli. Pravidelná praxe jí tak do života vnáší větší klid a vyrovnanost navzdory životním výzvám.
Protože jóga nás otevírá do míst, kde se můžeme intenzivněji potkat sami se sebou, učí nás, jak se propojit s hlubší sebereflexi a rozhodout se pro změnu, která směřuje k celostnímu souladu. Osobně pro ni jóga znamená více než rozpouštění fyzické či psychické zatuhlosti. Je to holistický nástroj poskytující sebepoznání. Je to cesta vnitřní flexibility na úrovni těla, emocí a mysli a tyto pozitivní změny zlepšují vztah sám k sobě. A to se pak zrcadlí i v dalších našich vztazích. :-)


"Look down at your body. Whisper. There is no home like you." Rupi Kaur

Kvalifikace:
Paramanand Yoga Institute 500h_Indie, Karma Yoga Studio. 200h_Praha, Sweet Medicine Tradition_Švédsko

Zdravá záda.

Obtížnost
Agáta Kouřilová CS / EN

Agáta Kouřilová CS / EN

ANDĚL - modrý sál

02.04.2023
11:30 - 12:30
Cena 170 Kč

 Agáta Kouřilová-záskok

Zdravotní 

 

Hatha jóga

Obtížnost
Michaela Veselá

Michaela Veselá

ANDĚL - žlutý sál

02.04.2023
11:45 - 12:45
Cena 170 Kč

Powerjóga

Obtížnost
Klara Frankova

Klara Frankova

ANDĚL - modrý sál

02.04.2023
12:45 - 13:45
Cena 170 Kč

Klára Fránková - záskok

Dynamická, posilovací 

Lekce začíná pránajámou (dechové cvičení) a přes jemné rozpohybování se dostanete k dynamickému provedení ásan. Protáhnete a uvolníte jak tělo, tak i mysl. Je vhodná pro osoby s dobrou zdravotní kondicí, kteří již nějakou zkušenost s jógou mají.Těším se na Vás! :-)

Mírná HOTjóga

Obtížnost
Lorraine Koua

Lorraine Koua

ANDĚL - červený sál

02.04.2023
13:00 - 14:00
Cena 170 Kč

Sál je mírně vyhřátý, podložky k dispozici za poplatek 20,-Kč na recepci.

Pojďte se prohřát 🔥🔥🔥 na odpolední 🕐hodinové hot józe, která se ponese ve styu Vinyasa Flow. Na svých lekcích kladu důraz na vědomou praxi a proto začneme relaxací, postupně se rozehřejeme a připravíme tělo na různé pozice. Nakonec se opět zklidníme v šavásáně, kde poděkujeme🙏sobě i našemu tělu.

Těším se na Vás.😊

Lorraine

Gravid jóga

Obtížnost
Kateřina Trčková

Kateřina Trčková

ANDĚL - žlutý sál

02.04.2023
13:30 - 14:30
Cena 170 Kč

Zdravotní

Zdravá záda.

Obtížnost
Kateřina Trčková

Kateřina Trčková

ANDĚL - žlutý sál

02.04.2023
14:45 - 15:45
Cena 170 Kč

Zdravotní

Vinyása jóga

Obtížnost
Nikola Čaprnková

Nikola Čaprnková

ANDĚL - modrý sál

02.04.2023
15:15 - 16:15
Cena 170 Kč

Dynamická lekce jógy zaměřená na rozproudění energie v organismu, budování síly a flexibility. Důraz je kladen na správné a plynulé dýchání - osvojíte si některé dechové techniky, zejména plný jógový dech a dech udžají. Stejně tak nezapomínáme ani na správné a zdravé provedení jednotlivých ásán. U většiny pozic uvádím více variant - lekce je tak snadno přizpůsobitelná Vaší aktuální fyzické kondici. Mým cílem je, aby vás jóga bavila a rádi jste se na ni vraceli.

Těším se na vás, Nikol 🧘‍♂️

Jógalates

Obtížnost
Andrea Křížová

Andrea Křížová

ANDĚL - žlutý sál

02.04.2023
16:00 - 17:00
Cena 170 Kč

Dynamická, posilovací

Ve cvičení se kombinují ásany a principy jógy s dynamičtějším cvičením pilatesu. K provedení cviků se používají často pomůcky, a důraz je kladen nejen na dech, soustředění se na pohyb a výdrž v pozicích, jak tomu bývá v józe, ale také na posílení svalů středu těla, a vědomé zatěžování a rozvíjení jednotlivých svalových partií. Zdánlivě stejný pohyb může být velmi snadný, nebo naopak velmi namáhavý, podle způsobu provedení.

Cvičení pilates efektivně posílí bříšní a zádové svály. Důraz je kladen na dech a pravidelnost, aby cvičení mělo smysl. Jde o zdravotní cvičení, které vás krásně protáhne i posílí. V případě zdravotních potíží je důležité o nich informovat lektora.

Jin jóga.

Obtížnost
Simi Markrtová

Simi Markrtová

ANDĚL - sál 1. patro

02.04.2023
16:20 - 17:20
Cena 170 Kč

Vysílání online neovlivňuje průběh lekce, kamera snímá jen lektora. 

Přidejte se ke mně na cestu poznávání jógy v pomalém tempu, která Vám otevře dveře do světa, v němž stres nahradí uvolnění a uvědomění si vlastního těla. Naším cílem bude během lekce protáhnout hlubší pojivové tkáně - vazy, šlachy a fascie (pojivové tkáně obklopující svaly), zlepšit pohyblivost a pružnost kloubů, uvolnit se a vzdát se působení gravitace. 

V úvodu lekce se jemně protáhneme, zklidníme svoji mysl a provedeme pránájámu. Poté přejdeme k samotné jinové sestavě, kterou zaměříme buď na konkrétní část těla nebo duševní cíl. V jednotlivých pozicích pak budeme setrvávat zhruba 5 minut. Na závěr si užijeme příjemnou relaxaci. Těším se na Vás, Vaše Simi. 

Jóga core.

Obtížnost
Nikola Čaprnková

Nikola Čaprnková

ANDĚL - modrý sál

02.04.2023
16:30 - 17:30
Cena 170 Kč

Lekce se zdravotními prvky, vhodná i pro začátečníky

Lekce je zaměřena pro posílení středu těla, hlubokého stabilizačního systému a svalů podél páteře. Aktivací Vašeho CORE zlepšíte držení těla, posílíte břišní svaly, zeštíhlíte svou postavu. V neposlední řadě odstraníte potíže s bolestmi zad, krční páteře, ale také kyčlí, kolenou a ramen. V neposlední řadě je kladen důraz na dech a na aktivaci bránice.

Na závěr se můžete těšit na relaxační část pro zklidnění mysli a veškerého napětí v těle

Těším se na Vás, Nikol 🧘‍♂️

Powerjóga

Obtížnost
Andrea Křížová

Andrea Křížová

ANDĚL - žlutý sál

02.04.2023
17:15 - 18:15
Cena 170 Kč

Dynamická, posilovací

Powerjóga vychází z klasické Hathajógy, je však fyzicky náročnější a zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Jednotlivé pozice jógy se dynamicky střídají a důraz je kladen hlavně na sílu a ohebnost. Rozvíjí koncentraci, vědomé ovládání těla, je vhodná i ke zhubnutí nebo udržení váhy a vede k psychické i fyzické relaxaci.

Hot jóga

Obtížnost
Tereza Ďuračková

Tereza Ďuračková

ANDĚL

02.04.2023
17:30 - 19:00
Cena 260 Kč

TEREZA ĎURAČKOVÁ-ZÁSKOK

Klidná, protahovací

Lekce začíná relaxací a přes průpravné cviky se přejde k jednoduchým protahovacím ásanám, kdy se důraz klade na dech, správnost provedení a dle možností výdrž v každé pozici. Mezi pozicemi jsou zařazovány krátké pauzy pro zklidnění, kdy pozice doznívá a zvyšují se její účinky. Součástí každé lekce bývá i delší závěrečná relaxace.

Zdravá záda.

Obtížnost
Simi Markrtová

Simi Markrtová

ANDĚL - sál 1.patro - 👦 KMDJ

02.04.2023
17:35 - 18:35
Cena 170 Kč

Zdravotní 

Nadmíra sezení v naší západní kultuře výražně oslabuje a zkracuje svalové skupiny v našem těle, následkem jsou pak bolesti zad. Pojďmě dnes společně procvičit oblast kosti křížové, bederní a hrudní páteře až po oblast šíje. Postupně zapojíme oslabené svaly a protáhneme zkrácené svaly podél celé páteře, možná i lehce posílíme :-) Budu se na Vás těšit!

Lekce není vhodná pro osoby s vyhřezlou ploténkou.  

Aerojóga

Obtížnost
Markéta Hovorková

Markéta Hovorková

ANDĚL - modrý sál

02.04.2023
17:40 - 18:40
Cena 200 Kč

Začátečníci

Aerojóga pro začátečníky je vedena v klidném tempu a vždy se cvičí nenáročné cviky s kratší výdrží a každý cvičí s ohledem ke svým potřebám a schopnostem. U náročnějších pozic začínáme cvičit většinou se sítí pověšenou těsně nad podložkou, abyste si na ni zvykli a mohli jí důvěřovat a teprve v průběhu lekce se dostáváte v síti výš nad podložku. Každá lekce je zakončena uvolňující relaxací.

 

Wheel jóga

Obtížnost
Andrea Křížová

Andrea Křížová

ANDĚL - žlutý sál

02.04.2023
18:30 - 19:30
Cena 170 Kč

Kolečková zdravotní jóga

Kolečko se využívá jako fyzioterapeutická i sportovní pomůcka. Pomocí kolečka staticky protáhneme svalstvo našich zad, působíme i na pojivové tkáně, mobilizujeme páteř a klouby. Velkým pomocníkem je kolečko k protažení v oblasti hrudní páteře, krásně protáhne a přirozeně n apřímí i krční páteř.

Každou lekci přizpůsobuji vašim potřebám. 

Lekce začíná  pranájámou - práce s energií v těle pomocí dechu a  rozpohybováním přes průpravné pozice. Přecházíme přes protahovací k posilovacím stojným a balančním pozicím a na závěr k relaxačním ásanám. V průběhu celé praxe klademe důraz na dech a vnímání našeho těla, abychom naši roztěkanou mysl udrželi v přítomnosti. Na závěr nás čeká příjemná relaxace, kde necháme dojít účinky naší jógové praxe.

 

Zdravá záda.

Obtížnost
Miroslava Oravcová

Miroslava Oravcová

ANDĚL - sál 1. patro

02.04.2023
18:50 - 19:50
Cena 170 Kč

Zdravotní. Mé lekce vycházejí z klasické hatha jógy. Důraz kladu především na správné provedení pohybu, tak aby byl našemu tělu prospěšný,abychom si v klidu uvědomovali zapojení svalových řetězců a cíleně vedli náš dech. Během lekce se postupně zahřejeme, protáhneme a posílíme celé tělo. Nebude chybět ani závěrečná relaxace. Lekce je vhodná i pro začátečníky.

Hatha jóga

Obtížnost
Simi Markrtová

Simi Markrtová

ANDĚL - modrý sál

02.04.2023
18:55 - 19:55
Cena 170 Kč

Klidná, protahovací

Přijďte se společně se mnou příjemne protáhnout a naladit na další pracovní týden. 

Lekci zahájíme uvědoměním si sebe sama, budeme pokračovat pránájámou (dechovým cvičením), rozpohybujeme tělo a vyzkoušíme si zahřívací sekvence, po nich přejdeme k samotným ásanám (pozicím). Vystřídáme stoje, balance, záklony, rotace i předklony; budeme dbát na jejich spravné provedení a doznění. Na závěr si odpočineme v zasloužené delší relaxaci tak, abychom odcházeli klidní, uvolnění a připravení na kvalitní, hluboký spánek i nadcházející pracovní týden ;-)  

 

Cookies Aby rezervační systém fungoval tak, jak má (souhlas s cookies)