Lymfojóga

Obtížnost
Lymfojóga
Martina Petrová - Lymfojóga

Martina Petrová

Jóga pro stimulaci lymfatického systému / zelený sál - CHODOV

14.06.2024
14:00 - 15:00
Penalizační zóna od 14.06 10:00
Cena 150.00 Kč

 

Lymfatická jóga je forma cvičení, která se zaměřuje na podporu zdraví lymfatického systému, který je důležitý pro imunitní funkce těla a pomáhá odvádět odpadní látky a toxiny z těla.

Lymfatická jóga kombinuje různé techniky, jako jsou hluboké dechové cvičení, jemné pohyby a protahování, aby se stimuloval tok lymfy v těle. Tyto techniky mohou pomoci zlepšit cirkulaci lymfy a odstranění odpadních látek z těla.

Vědomou praxí ásán, pranayamy a meditace dosáhneme harmonie mezi tělem a myslí.

V asánach se zádrží posílíme tělo, zvýšíme flexibilitu a zlepšíme energetický tok. Tyto pozice kombinuji s hlubokým dechem a relaxací.

Začátek lekce začíná krátkou meditací a pranayamou. Po krátké meditaci se jemně protáhneme a potom lehce přejdeme do několika ásán, které jsou zaměřené na podporu toku lymfy. Celý průběh lekce je velice jemný a ásany nejsou náročné. Konec lekce zakončíme delší meditací.

Meditace jsou klíčovou součástí každé jógy. Příklad meditačních technik které budeme společně praktikovat: koncentrační meditace, vizualizační meditace, meditace zaměřená na vědomí přítomného okamžiku, a další.

Pranayama uklidní naši mysli, zvýší energii a očistí tělo. Pranayama na začátku lekce má vždy různé formy, jako je např. prodlužování dechu, zadržování dechu a různé vzorce nádechů a výdechů.

 

V lekci je pro mě nejdůležitější, jak ásány provádíme, jak a jaký dech vedeme, jaký máme záměr a cíl. Kladu důraz na správné a především bezpečné postavení, provedení ásány. Pokud je vše provedeno v souladu a správně, pak jsme na cestě ke zdravému tělu a mladé mysli :)

 

Vždy se snažím nabídnout varianty ásán tak, aby si každý zvolil, s ohledem ke svému tělu, svoji vlastní obtížnost.

 

Namasté 🤍

Již proběhlo

Sdílet Lymfojóga na

Cookies Aby rezervační systém fungoval tak, jak má (souhlas s cookies)