Ashtanga jóga

Obtížnost
Sandra Laurencová CS / EN / FR

Sandra Laurencová CS / EN / FR

Speciální prodloužená lekce - ashtanga jóga - celá série / horní sál - VINOHRADY

04.12.2021
17:00 - 19:00
Penalizační zóna od 04.12. 13:00
Cena 290 Kč

Ashtanga vinyasa je ucelený sofistikovaný systém vymyšlený v Indii Sri Krishnamacharyou a zdokonalena P. Joisem v Mysuru. Tento systém lze odcvicit pokud je dostatek prostoru, bezpečně i s eventualnimi modifikacemi pozic na této dvouhodinové lekci.

Projdeme si tradičně jak se ashtangou začíná, matra, pozdravy slunce A a B (surya namaskar).

Dale stojne pozice, které budují sílu v chodidlech a nohou a propojují nás tak se středem těla a energeticky nás ukotvuji v přítomném okamžiku. Časem nás vytáhnout energeticky za temenem hlavy do výše a budujeme hluboký stabilizační systém.

Ten se dal umocňuje v další "třetinách" první série, pozicemi v sedě, kde pracujeme intenzivně na otevření kyčlí a předklonech. A to vše bezpečně tak aby to bylo možné i po zranění kolene atp. V těchto dalších fázích se již můžeme se that s únavou a možnou ztrátou koncentraci, na které se samozřejmě při józe take dbá a časem se zlepšuje. 

Posledni fází jsou tzv.závěrečné pozice (mosty, svíčka, pluh, stoj na hlavě-lze pro úplně nováčky naučit step by step metoda).

Lekce není vhodná pro úplné nováčky, alespoň drobné znalosti jsou velkou výhodou, pro těhotné ženy je lekce vhodná po uvážení a zkušenostech (dost individuální záležitost, ale znám i ženy co cvičí ashtangu těhotné).

Budu se těšit Sandra

Již proběhlo
Sdílet na
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace